Ręczniki z mikrofibry – dlaczego są tak popularne?

Ręczniki z mikrofibry – dlaczego są tak popularne?

Ręcznik należy do podstawowych przyborów, niezbędnych do codziennej higieny. Znajduje zastosowanie w każdej łazience, ale także na siłowni, w szkole i na uczelni (po zajęciach wf), na siłowni czy podczas wycieczek. Warto jednak wiedzieć, że są różne rodzaje ręczników. Do najchętniej wybieranych należą ręczniki z mikrofibry. Wyjaśniamy, w czym tkwi ich fenomen.

Czym charakteryzują się ręczniki z mikrofibry?

Na początek warto wyjaśnić, z czego dokładnie wykonane są ręczniki z mikrofibry. Jest to materiał nazywany również mikrofazą czy mikrowłóknem. Powstaje z połączenia włókien poliestrowych oraz poliamidowych.

Wykonane z mikrofibry ręczniki są przede wszystkim:

  • szybkoschnące
  • lekkie (ręcznik waży około 200 gramów) i kompaktowe
  • oddychające
  • wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne
  • antyalergiczne

Dlaczego ręczniki z mikrofibry są tak popularne?

Dzięki wspomnianym cechom ręczniki z mikrofibry zdobyły uznanie rzeszy konsumentów – sportowców, podróżników, uczniów, młodych rodziców itd. Po prostu wszystkich, którzy potrzebują chłonnego, a jednocześnie lekkiego ręcznika.

Taki ręcznik może służyć do codziennej higieny, ale bez problemu zabierzesz go ze sobą wszędzie. Złożony ręcznik jest lekki i kompaktowy, a więc mieści się do plecaka czy torebki.

Jest niezastąpiony, kiedy chcesz wziąć prysznic po treningu czy wizycie na pływalni. Sprawdza się też w warunkach plenerowych – podczas wypadów nad jezioro czy nad morze. Co więcej – wystarczy dosłownie moment, by ręcznik całkowicie wysechł. Ręcznik można złożyć w kostkę lub zwinąć w rulonik i przechowywać w siateczkowym woreczku na suwak.

Mikrofaza jest antyalergiczna i w pełni bezpieczna dla skóry. Ponadto jest przyjemna w dotyku, a co za tym idzie – bardzo lubiana przez dzieci i osoby o wrażliwej skórze. Ręcznik dokładnie wyciera, a jednocześnie nie nasiąka wodą. Jest sprężysty i elastyczny; można dokładnie się nim wytrzeć (na przykład na plecach), trzymając go za dwa końce.

Ważną cechą jest także duża wytrzymałość tych produktów. Ręczniki z mikrofibry nie ulegają zniszczeniom, nie prują się i nie rozciągają. Dostępne są oczywiście w różnych rozmiarach – jako duże ręczniki kąpielowe czy plażowe, ale także niewielkich rozmiarów ręczniki do rąk. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w pętelkę do zawieszenia. Są też odporne na częste pranie; nie blakną i nie tracą kolorów.

Ręczniki z mikrofibry występują w szerokiej gamie kolorystycznej – takie w pastelowych kolorach świetnie dopełnią aranżację łazienki, na wycieczkę lepiej natomiast zabrać ręczniki w ciemnych barwach.

Share