Mieszkanie dla rodziny – jak wybrać odpowiedni metraż?

Mieszkanie dla rodziny – jak wybrać odpowiedni metraż?

Jedną z tych kwestii, do której przy zakupie mieszkania należy podejść ze szczególną rozwagą i starannością, jest wybór odpowiedniej powierzchni. Planując wielkość metrażu, warto uwzględnić nie tylko aktualne, ale także przyszłe potrzeby wszystkich domowników. Czy oznacza to, że każda rodzina potrzebuje przestronnego apartamentu? Niekoniecznie. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze idealnego metrażu mieszkania dla rodziny!

Zakup mieszkania dla rodziny to inwestycja na lata

Proces wyboru lokalu dla zaspokojenia potrzeb mieszkalnych swoich i najbliższych znacząco różni się od zakupu nieruchomości pod wynajem. W tym drugim przypadku uwzględnia się przede wszystkim potencjał inwestycyjny mieszkania oraz to, jakie nieruchomości cieszą się aktualnie największą popularnością. W przypadku zakupu lokalu, który ma być miejscem do życia dla rodziny, należy kierować się głównie metrażem, funkcjonalnym układem pomieszczeń oraz możliwością efektywnego zagospodarowania każdego metra kwadratowego.

Funkcjonalność i przemyślany rozkład to podstawa

Jednym z największych wyzwań stających przed przyszłymi właścicielami mieszkania jest pogodzenie aspektu ekonomicznego z zapewnieniem komfortowych warunków mieszkaniowych dla wszystkich domowników. Właśnie dlatego równie istotny co powierzchnia użytkowa lokalu jest odpowiedni układ pomieszczeń, wpływający na ich funkcjonalność. To, co dziś liczy się szczególnie, to m.in.:

– sprawna komunikacja pomiędzy pomieszczeniami,

– oddzielenie strefy dziennej od pomieszczeń przeznaczonych na wypoczynek,

– możliwość podziału większego pokoju na dwa mniejsze.

Za doskonały przykład orientacji na funkcjonalność często podaje się inwestycje realizowane w stolicy Dolnego Śląska. Jeśli chodzi o nowe inwestycje Wrocław może poszczyć się niezwykle bogatą ofertą, w której każda rodzina znajdzie odpowiednie mieszkanie dla siebie.

Jak powierzchnia będzie idealna dla rodziny?

Nie da się jednak całkowicie uciec od odpowiedzi na pytanie o to, jaki metraż będzie odpowiedni dla rodziców z dziećmi czy rodziny wielopokoleniowej. Przyjmuje się, że potrzeby mieszkaniowe rodziny w modelu 2+1 w pełni zaspokoi mieszkanie o powierzchni ok. 55 m2. W przypadku rodzin z dwójką dzieci należy rozważyć metraż w przedziale 60-65 m2, a jeśli w mieszkaniu mają zamieszkać również dziadkowie, warto pomyśleć o większej powierzchni, tak, by każdy z domowników czuł się na niej komfortowo.

Mieszkania nad Odrą Wrocław – nowoczesność i mądre wykorzystanie przestrzeni

Poszukując odpowiedniego metrażu dla siebie i najbliższych, warto pamiętać, że bez przemyślanego układu pomieszczeń nawet w największym apartamencie łatwo o chaos. Właśnie dlatego warto decydować się na lokale, które oprócz odpowiednio dużej przestrzeni oferują również duże możliwościowi w aranżowaniu przestrzeni. W wymogi te doskonale wpisują się realizowane przez Lokum Deweloper mieszkania nad Odrą Wrocław. Sprawdź ofertę i znajdź idealne „M” dla siebie i swojej rodziny!

Share