Plecak czy torebka? Co wybrać do codziennych stylizacji?

Plecak czy torebka? Co wybrać do codziennych stylizacji?

Codzienne zakupy czy wyjście do pracy lub na uczelnię wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji, w co się spakować, by zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy. Do wyboru mamy torebki damskie o różnej pojemności. Są to shopperki, kuferki, worki oraz inne modele. Alternatywnym rozwiązaniem jest wybór plecaka. W poniższym wpisie zdradzamy, kiedy postawić na modną torebkę, a kiedy można założyć plecak.

Stylizacje biznesowe

Formalny charakter biznesowych stylizacji sprawia, że w sytuacjach oficjalnych warto trzymać się klasycznych rozwiązań. Dlatego kobiety zajmujące wysokie stanowiska, których praca wiąże się z licznymi spotkaniami służbowymi, powinny wybrać elegancką torebkę. Dzięki temu ich look będzie bardziej profesjonalny. Warto dopasować kolor torebki do koloru obuwia. Z kolei jej fason powinien być na tyle duży, by zmieściły się w niej dokumenty formatu A4. Nawet najbardziej zapracowana bizneswoman zasługuje na odpoczynek po pracy. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by po godzinach do eleganckiego garnituru dobrać mały plecak damski.

Plecak do pracy?

Jeżeli należysz do pracowników, których obowiązuje formalny dress code, ale Twoja praca nie wymaga spotkań z klientami, masz wolny wybór. Torebka to dość oczywista opcja, ale jeśli chcesz poczuć się swobodniej, możesz zdecydować się na plecak. Unikaj jednak typowo sportowych lub dużych szkolnych modeli, które będą prezentować się karykaturalnie w połączeniu z pozostałymi elementami Twojej garderoby. Najlepiej, aby plecak miał neutralny kolor – czarny lub brązowy. Ewentualne printy powinny być na tyle subtelne i stonowane, by ładnie współgrały z kolorem Twojej marynarki czy okrycia wierzchniego.

Elegancka kreacja z plecakiem

Plecaki pasują nie tylko do stylizacji typowo biurowych. Możesz po nie sięgnąć także wtedy, gdy uwielbiasz spódnice lub sukienki. Spotkanie z przyjaciółmi w restauracji czy randka to świetna okazja do tego, by założyć mały plecak. Możesz go nosić na jednym ramieniu, dzięki czemu będzie wyglądał jak torebka, lub, jeśli tak wolisz, trzymać w ręce za górny uchwyt. Jedną z nielicznych sytuacji, w których bardziej wypada wybrać torebkę, będzie wyjątkowa okazja, na którą założysz typowy wieczorowy strój. Elegancka torebka jest wtedy obowiązkowa.

Plecaki dla miłośniczek komfortu

Noszenie ciężkiej torebki na jednym ramieniu bywa męczące i kłopotliwe. Dlatego kobiety coraz chętniej decydują się na plecaki. Ich niewątpliwym plusem jest równomierne rozłożenie ciężaru na całych plecach. Do tej pory na ten aspekt zwracali uwagę głównie uczniowie i studenci. Tymczasem wygoda coraz częściej rządzi modą damską. Dlatego na rynku można znaleźć przeróżne modele plecaków stworzonych nie tylko z myślą o młodzieży, ale także zaprojektowanych pod kątem potrzeb dojrzałych kobiet. Modele o niewielkich rozmiarach nie obciążają nadmiernie stylizacji, ale stanowią jej atrakcyjne uzupełnienie. Zdaniem niektórych plecaki mają nawet magiczną zdolność do odejmowania lat. Wystarczy założyć je do ulubionych jeansów, szortów lub sukienki, by Twoja kreacja zyskała dziewczęcego uroku.

Plecaki damskie w różnych fasonach i kolorach znajdziesz na stronie sklepu internetowego lubiebuty.pl.

Share