Podłogi drewniane – szeroki wybór produktu

Podłogi drewniane – szeroki wybór produktu

Podłoga to element wystroju każdego pomieszczenia który nadaje mu swojego charakterystycznego wydźwięku. Będzie ona służyć na wiele lat i jak meble czy sprzęty można zmieniać z dnia na dzień, tak podłoga musi być wytrzymała i odporna. Dobór odpowiedniej podłogi powinien być bardzo przemyślany. Uwaga powinna być zwrócona na rodzaj pomieszczenia i dobranie do jego częstotliwości eksploatacji odpowiedniej podłogi. Podłogi drewniane są bardzo dobrym rozwiązaniem pasującym do większości pomieszczeń nadając im bardzo ciekawego wyglądu. Co najważniejsze – będą pasować zarówno do bardziej nowoczesnych jak i starodawnych wystrojów. Bogate, naturalne słoje to elementy, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Wraz z biegiem lat warto zauważyć, że mimo wprowadzania nowych technologicznie rozwiązań podłogi drewniane nie tracą na popularności ani wartości.

Rodzaje podłóg drewnianych

Rynek obfituje w podłogi drewniane i można w nim znaleźć ich kilka rodzajów. Do najpopularniejszych należy:

-Deski podłogowe – klasyczne deski układane na wpust i wypust stanowiąc stosunkowo łatwą metodę montażu

-Tradycyjny parkiet – deszczułki ułożone jedna obok drugiej w dowolnych kompozycjach stanowią bardzo oryginalne rozwiązanie cenione przez klientów

-Mozaika – przyklejana na specjalną siatkę, stąd jej montaż nie należy do najłatwiejszych. Układane są w różne kompozycję takie jak jodełka czy szachownica

-Podłogi warstwowe – specjalistyczne podłogi drewniane, które stanowią bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy podłoga jest ogrzewana. Trzyma ona ciepło utrzymując efekt ciepłej podłogi na bardzo długi czas co jest nie tylko wygodne ale i ekonomiczne.

Dobry montaż i impregnacja to podstawa

Samodzielne, dobre zamontowanie podłogi drewnianej nie należy do najłatwiejszych procesów – stąd w takim wypadku warto sięgnąć po rękę fachowca, gdyż samemu można przysporzyć sobie więcej problemu niż pożytku niszcząc w dodatku swój drogi zakup. Dobre położenie desek drewnianych będzie tutaj kluczowe. Panele układa się na specjalnym kleju co wymaga dużej precyzji. Jednak istnieją też ciekawe modele montowane na zatrzask.

Dodatkowo takie zabiegi estetyczne jak olejowanie będą wskazane aby podłoga drewniana uzyskała swój blask na długo. Mimo, że teoretycznie jest on silny, wytrzymały i odporny na zarysowania to warto wspomóc go z zewnątrz. Dodatkowo cyklinowanie i lakierowanie może w przyszłości odświeżać wygląd podłóg sprawiając, że mogą odzyskać swój wygląd i prezentować się jak nowe.

Share