Wnętrza w stylu modern classic – czym się wyróżniają?

Wnętrza w stylu modern classic – czym się wyróżniają?

Wnętrza nowoczesne czy klasyczne? Ze stylem modern classic nie musisz wybierać. Łączy on w sobie to, co najlepsze z aranżacji współczesnych i klasycznych. Sprawia, że pomieszczenia wyglądają elegancko, ale jednocześnie na czasie. Jak urządzić mieszkanie, dom czy biuro w stylu modern classic? Oto najważniejsze zasady.

Co to jest styl modern classic?

Modern classic jest stylem aranżacji wnętrz łączącym cechy typowe dla stylów klasycznego i nowoczesnego. Jego nazwa tłumaczona z języka angielskiego oznacza „nowoczesną klasykę”. Wnętrza urządzone w tym stylu mają więc jednocześnie charakter luksusowy i minimalistyczny. Są wyważone, harmonijne i spokojne – nie tak pełne przepychu i kontrastowa jak te w stylu glamour, a także zdecydowanie bardziej przytulne niż aranżacje minimalistyczne. Czym konkretnie się charakteryzują?

Szlachetne materiały i harmonijne formy – wnętrza modern classic wykańczane są z użyciem materiałów takich jak selekcjonowane drewno, kamień – głównie w postaci marmuru – a także szkło w postaci dekoracji czy szklanych blatów. Nie inaczej jest w przypadku elementów wyposażenia i dodatków. Najlepiej sprawdzą się w tej roli subtelne nowoczesne meble o wyoblonej linii, eleganckie nowoczesne lampy i wysmakowane oraz subtelne dodatki. Welurem będą pokryte sofy, tapicerowane krzesła, pufy oraz dekoracyjne zasłony.

  1. Delikatność zdobień i umiar w dekoracji – w stylu modern classic, mimo minimalistycznego zauroczenia, nie brakuje ornamentów typowych dla stylu klasycznego. Zdobienia są jednak delikatne i nienachalne. Współgrają z całością projektu, zamiast go dominować.
  2. Klasyczne elementy wykończenia – wnętrza modern classic mają zazwyczaj klasyczną bazę, którą tworzy się dzięki drewnianym parkietom układowym z modną jodełkę francuską, sztukateriom na ścianach, zdobionych listwach przypodłogowych, jak również przysufitowych gzymsach.

Kolory w stylu modern classic

Jak uzyskać nowoczesny charakter we wnętrzach o klasycznej bazie? Pomocna jest stonowana i jednolita kolorystyka. Najczęściej w projektach wnętrz tego typu wykorzystuje się ciepłe odcienie kolorów białego, kremowego, beżowego, brązowego czy szarego. Stanowi ona neutralne tło dla mebli i dodatków w podobnej lub kontrastującej kolorystyce. W drugim przypadku stawia się zazwyczaj na wyraziste, ale eleganckie barwy takie jak ciemnozielony czy granatowy.

Styl modern classic – meble i dodatki

Jakie meble będą pasować do stylu modern classic? Wbrew pozorom niekoniecznie muszą to być antyki, choć jako akcent mebel z historią idealnie wpisze się w tę  stylistykę. Doskonale spisują się nowoczesne modele nawiązujące subtelnie do projektów z minionych epok. Jako dodatki warto wybierać elementy ze szlachetnych materiałów i przyciągające wzrok. Sprawdzą się m.in. długie, aksamitne zasłony, dekoracyjne lampy, kontrastujące poszewki na poduszki, dobrej jakości dywany czy lustra.

Dobrym przykładem aranżacji w stylu modern classic może być salon. To eleganckie i funkcjonalne pomieszczenie, w którym nowoczesne elementy wystroju łączą się z klasycznymi detalami. Charakteryzuje się jasnymi, neutralnymi kolorami, takimi jak biel, szarość, beż czy brąz, które są uzupełniane o wyraźne akcenty kolorystyczne. Znajdujące się w nim meble są natomiast minimalistyczne, wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy marmur, co nadaje im eleganckiego wyglądu. Dodatkowo, kluczowym elementem są ozdobne dodatki, takie jak kryształowe żyrandole, eleganckie lampy czy autorskie obrazy. Z pewnością ten rodzaj wystroju zapewni kilka ciepłych słów od odwiedzających nas gości.

Aranżacje modern classic we Wrocławiu

Chcesz urządzić wnętrza w stylu modern classic i potrzebny jest Ci architekt wnętrz z Wrocławia? Skorzystaj z pomocy Space Manufacture. Oferujemy nie tylko dopracowane w każdym szczególe projekty, ale też najkorzystniejszą ofertę aranżacji wnętrz we Wrocławiu.

Share