Zdrowy burger z najwyższej jakości składników

Zdrowy burger z najwyższej jakości składników

Burgery kojarzą się większości osób z kalorycznymi fast foodami, których powinny unikać osoby dbające o sylwetkę i zdrowie. Często do ich przyrządzenia używa się produktów zawierających szkodliwe w nadmiernej ilości składniki. Czy istnieje zdrowa alternatywa dla popularnych fast foodów?

Jaki powinien być zdrowy burger?

Zdrowy burger to taki, który składa się ze świeżego mięsa, najlepiej pochodzącego od lokalnego dostawcy. Zamiast puszystych, lecz tuczących bułek, lepiej jest wybrać te produkowane z naturalnych składników. Kluczowe do przyrządzenia zdrowego burgera są także świeże warzywa, które będą miały najlepszy smak i aromat. Te przechowywane zbyt długo będą niesmaczne, burger może stać się z tego powodu również mniej atrakcyjny wizualnie. Warto wybierać sosy i dressingi doprawione w naturalny sposób, bez wzmacniaczy smaku. Są one mniej kaloryczne, jednak smakują świetnie i mają przyjemną konsystencję. Z jedzenia burgerów nie muszą rezygnować osoby na diecie wegańskiej czy wegetariańskiej. Mięso można zastąpić np. tofu czy serem halloumi, które dostarczają organizmowi cennych wartości odżywczych. Na zdrowe burgery można bez obaw pozwolić dzieciom – docenią smak pysznej przekąski i spożyją witaminy oraz minerały zawarte m.in. w warzywach.

Ekologiczna produkcja

Żywność powinna nie tylko dostarczać niezbędnych składników odżywczych człowiekowi, ale również być produkowana w sposób nieszkodliwy dla planety. Dba o to m.in. zdrowakrowa.pl. Wykorzystywana przez nich wołowina pochodzi z lokalnej, ekologicznej hodowli, na której bydło traktowane jest w dobry sposób. Marka korzysta z receptur i procedur magazynowania zaprojektowanych tak, by żywność nie miała szansy się zmarnować. Codzienne dostawy gwarantują świeżość składników, z których przyrządzane są burgery. Ponadto już niedługo wszystkie restauracje Zdrowej Krowy będą korzystały z zielonej energii, która pochodzi np. z wiatraków. Praktycznie wszystkie opakowania na żywność nadają się do recyklingu. Goście proszeni są także o segregację odpadów. To od nas zależy, w jakim stanie będzie nasza planeta – dbanie o środowisko powinno być priorytetem każdego.

Podsumowanie

Każdy ma czasami ochotę na mniej zdrowy posiłek – warto pójść na kompromis i poszukać alternatywy, która będzie lepsza dla organizmu. Można wybrać np. zdrowe burgery przyrządzane z najwyższej jakości mięsa i świeżych warzyw oraz sosów. To nie tylko uczta dla podniebienia, ale również możliwość dostarczenia organizmowi cennych składników.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.