5 pomysłów na zabawę z dzieckiem w ogrodzie!

5 pomysłów na zabawę z dzieckiem w ogrodzie!

Piękna pogoda, niezależnie od pory roku, to świetna okazja do zabawy na świeżym powietrzu. Przysporzy ona nie tylko wiele radości, ale też będzie pożyteczną dla zdrowia aktywnością. Czas spędzony z dzieckiem na dworze może być świetną okazją do wspólnych gier lub zaznajomienia dziecka z innymi dziećmi z sąsiedztwa. Co może nam się wtedy przydać?

1. W górę i w dół!

Jednym z podstawowych akcesoriów każdego placu zabaw są huśtawki. Nic dziwnego – dzieci uwielbiają się huśtać. To podrywanie się w górę, a potem opadanie do tyłu przynosi wiele radości każdemu – nieważne czy jest to małe dziecko, czy już większe, chodzące do podstawówki. Jeśli trudno zainteresować naszego podopiecznego czymś na dłużej niż pięć minut, huśtawka powinna sobie z tym poradzić i przyciągnąć jego uwagę na dłużej.

2. Plaża pod domem

Jeśli chcemy zaaranżować czas w piaskownicy, w kategorii zabawki ogrodowe dla dzieci znajdziemy całą listę przeróżnych sprzętów — taczek, szpadelków, wiaderek, foremek czy wywrotek. Taka zabawa może trwać w nieskończoność – dzieci uwielbiają przesypywać sypkie substancje, odciskać „ciasta” z foremek czy budować zamki z piasku. Jako rodzice znajdziemy też tutaj rolę dla siebie i razem z dzieckiem będziemy mogli wymyślać nowe zastosowanie naszego „sprzętu” do piaskownicy, np. dziecko będzie razem z nami mogło wykopać dołki w ogródku i zasiać swoją roślinkę. Jest to też świetna opcja na integrację z innymi dziećmi.

3. „Tajna baza”

Szukając właściwej zabawki do ogrodu dla dzieci, moglibyśmy postawić na namiot. Będzie on świetnym miejscem do zabaw – można w nim spędzać czas z młodszym dzieckiem, ale gdy dorośnie, wtedy również znajdzie zastosowanie dla swojej „bazy”. Kupując taki namiot, możemy wybierać spośród wielu motywów i kolorów. Maluch będzie zachwycony, gdy na ściankach będą widnieli jego ulubieni bohaterowie z bajek. Namiot z zabawek ogrodowych jest wyjątkowo praktycznym wyborem, ponieważ będzie też chronił od słońca czy wiatru.

4. Jak ryba w wodzie

Faworytem większości dzieci może okazać się basen. Większość dzieci uwielbia bawić się w wodzie, chlapać się czy próbować pływać. Taka aktywność bardzo rozwija i długo się nie nudzi. Wybierając odpowiedni basen, możemy dobrać jego głębokość odpowiednią do wieku dziecka, by mogło się bawić swobodnie i bezpieczne. Dodatkowej frajdy dostarczą wszelkie wodne gadżety — dmuchane zwierzątka i kółka lub zabawki unoszące się na wodzie. Przyzwyczajanie dzieci do wody będzie też dobrym zaczątkiem do późniejszej nauki pływania. 

5. Chwila relaksu

Chcąc odpocząć z malcem w ogrodzie lub mieć dobry punkt widokowy do doglądania dzieci podczas ich ogrodowych zabaw, przydatny może okazać się również hamak. Taki obiekt w ogrodzie może szybko stać się ulubionym miejscem wypoczynkowym całej rodziny.

Pomysłów na zabawy na dworze jest naprawdę dużo, a odpowiednie zabawki dostarczą rozrywki dziecku na wiele godzin. W ofercie sklepu Manima znajdą Państwo wszystko, czego potrzeba, by czas na świeżym powietrzu był jak najlepiej wykorzystany.

Share