Auto detailing – co warto wiedzieć?

Auto detailing – co warto wiedzieć?

Auto detailing to dość niedawne pojęcie w branży motoryzacji. Pomimo własnej niewielkiej historii, błyskawicznie zdobyło natomiast duże gremium miłośników. Czemu? Podstawowym powodem tego jest fakt, iż każdy spośród nas pragnie być właścicielem pięknego oraz zadbanego samochodu. Niestety, pomimo dbałości oraz dobrej pielęgnacji, codzienne korzystanie z pojazdu powoduje, iż po pewnym czasie nie wygląda on już tak ładnie jak w dniu zakupu. W sytuacji, kiedy spodziewanych rezultatów nie daje choćby woskowanie, z pomocą może przyjść oczywiście auto detailing.

Jakie usługi są oferowane?

Detailing samochodowy obejmuje niezwykle duży obszar usług. Przyjrzyjmy się zatem im trochę bliżej. Wielokrotnie wykonywaną usługą jest odnawianie lakieru oraz oczyszczanie rys. W czasie codziennego używania samochodu nie trudno o powstanie zarysowań, zarówno na metalicznych, jak również plastikowych fragmentach karoserii. Profesjonalni specjaliści zajmujący się detailingiem mogą, przy pomocy specjalistycznych past oraz preparatów do czyszczenia, wyeliminować je choćby z niezwykle delikatnych lakierów

Kosmetyka auta

Auto detailing jak sama nazwa sugeruje przywiązuje wagę do każdego elementu połączonego z pojazdem jak oczyszczanie mikrozadrapań, rys na lakierze lub choćby mycie wlewu paliwa, oczyszczanie pozostałości robaków lub czyszczenie wnętrz z zadrapań butów, jakie pojawiać się mogą na środkowej części drzwi pojazdu. Te realizowane procesy są trudne i zajmować będą wiele czasu, lecz należałoby się na nie zdecydować, gdyż w tenże sposób atuty estetyczne własnego pojazdu będą większe natomiast również poprawi się także jego rynkowa cena.

Detailing samochodowy – co to daje?

Na pierwszy rzut oka celem każdego detailera jest nadanie blasku danym elementom samochodu wskazanym poprzez klienta. Natomiast czyszczenie lakieru czy pranie wnętrza to jedynie jedne spośród wielu usług, jakie robi się w sprofilowanych firmach. Auto detailing bazuje na wysokiej trosce o szczegóły, zatem może się wiązać także z naprawą powierzchni lakierniczej, pokryciem warstwy ceramicznej, malowaniem felg lub naprawą podwozia. W tenże sposób możesz zabezpieczyć własny samochód przed zniszczeniami w dalszej obsług oraz zwiększyć jego wartość.

Blask oraz intensywność koloru, więc czy należałoby zdecydować się na auto detailing

O ile pytanie o takie wyjścia, jak asystent parkowania, nie wzbudza niepewności oraz zgodnie przyznajemy, iż należałoby sięgnąć po taką możliwość, o tyle autodetailing budzi już niewątpliwie większe emocje. Obiektywnie należy natomiast przyznać, iż to zabieg wart zachodu. Powłoka lakiernicza samochodu zyskuje dobrą ochronę, natomiast również blask oraz intensywność koloru (rezultat widoczny szczególnie na ciemnych odcieniach), jakiej pojazd nie miał choćby tuż po opuszczeniu salonu.

 

Share