Czy można przycinać gałęzie za pomocą nożyc do żywopłotu?

Czy można przycinać gałęzie za pomocą nożyc do żywopłotu?

Jeśli chodzi o wycinkę drzew i krzewów, często spotykamy kilka urządzeń, takich jak nożyce, nożyce do żywopłotu i piły łańcuchowe. Wszystkie mają swoje zalety i wady i nadają się do różnych zadań. Z drugiej strony nożyce do żywopłotu są bardziej popularne wśród ogrodników i rolników. Są tanie i sprawiają, że zadanie jest bardzo proste w porównaniu do ścinania. Jest zasilany elektrycznie lub gazowo i oba mają pewne cechy. Nożyce do żywopłotu są również wyposażone w dodatkową nasadkę, która ułatwia sięganie do wyższych gałęzi, dlatego większość z nas woli nożyce do żywopłotu.

Teraz niektórzy ludzie mogą się zastanawiać, czy mogą, ale gałęzie, czy nie. W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie, mamy idealną odpowiedź na Twoje pytanie i jego przyczynę.

Cóż, odpowiedź brzmi: tak i nie. Tak, w przypadku, gdy gałęzie są raczej cienkie, a nożyce do żywopłotu są wystarczająco mocne, aby wykonać zadanie. Nie, w tym sensie, że gałęzie są stosunkowo bardzo grube i nawet większe niż rozmiar ostrza nożyc do żywopłotu.

W takim przypadku nie możesz używać nożyc do żywopłotu do cięcia gałęzi. Producent ma pewne ograniczenia, które można łatwo sprawdzić w instrukcji obsługi produktu, aby dowiedzieć się, jak grube gałęzie poradzi sobie z obcinarką. Zawsze czytaj instrukcję obsługi produktu i nie próbuj ciąć nią grubszych gałęzi, w przeciwnym razie skończysz z wygiętym i uszkodzonym trymerem.

Dlatego właśnie wykonana jest piła łańcuchowa. Z łatwością przecina duże gałęzie i drzewa. Jeśli twoje gałęzie są duże, nigdy nie sięgaj po nożyce do żywopłotu i zamiast tego kup piłę łańcuchową, aby wykonać zadanie.

Jak ciąć grube gałęzie nożycami do żywopłotu?

Właściciel powinien od czasu do czasu przycinać i przycinać żywopłoty lub krzewy do dobrej kondycji, gdy są zarośnięte i tracą swój kształt. Wielu z nas nie nadaje się do takiego zadania. Trzeba wiedzieć, jak postępować i wiedzieć, że jest to czasochłonne zadanie.

Jeśli musisz ściąć żywopłot z grubymi gałęziami, postępuj zgodnie z tą zasadą. Poszerz dół i górę. Upewnij się również, że dolne gałęzie żywopłotu nie zwisają poniżej górnych gałęzi. Może to uniemożliwić im dostęp do światła słonecznego i ostatecznie umrzeć.

Wniosek

W tej chwili nie pasuje do wszystkich urządzeń. Piły łańcuchowe nie nadają się do przycinania, a nożyce do żywopłotu nie nadają się do cięcia gałęzi. Oba są przeznaczone do innego zadania i nie powinieneś próbować używać nożyc do żywopłotu do ścinania gałęzi z drzewa. Możesz spróbować, ale po chwili zorientujesz się, że nie ma nawet mocy, aby opuścić grubą gałąź. Podczas gdy piła łańcuchowa może z łatwością ściąć tę samą grubą gałąź.

Jednocześnie odniesiesz pewien sukces, decydując się na użycie piły łańcuchowej do przycinania żywopłotów, ale po chwili zdasz sobie sprawę, że nie jest to odpowiednia praca i będziesz sfrustrowany. Zamiast tego odepchnie krzaki na bok, zamiast je ścinać, a także są ciężkie i powodują napięcie mięśni. Przecinanie krzaków piłą łańcuchową jest również bardzo niebezpieczne dla operatora, ponieważ małe cienkie gałęzie mogą zostać wciągnięte przez łańcuch i zakłócać działanie.

Jak teraz zdecydujesz, który z nich jest idealny do pracy, której szukasz? Po prostu sprawdź rozmiar gałęzi, którą zamierzasz przeciąć. jeśli ma więcej niż 1 cal, unikaj używania nożyc do żywopłotu, zwłaszcza nożyc do żywopłotu Gtech, ponieważ są zbyt duże, aby zmieścić się między zębami. Zamiast tego wypróbuj masło do pędzli i wycinarkę leśną, ponieważ mogą łatwo przeciąć gałąź o średnicy 4 cali. Gdy gałąź ma mniej niż 1 cal średnicy, wówczas nożyce do żywopłotu są idealne do tego zadania.

To wszystko, co powinieneś wiedzieć o przycinaniu gałęzi za pomocą nożyc do żywopłotu. Daj nam znać, co myślisz, a jeśli masz więcej takich zapytań, umieść je w komentarzach poniżej, a my z chęcią Ci pomożemy.

Share