Technologia uczyniła wszystko łatwiejszym. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było używać dużych nożyczek do przycinania żywopłotów w odpowiednim kształcie. Wymagają większej precyzji, a jeśli nowa osoba spróbuje, może to również zepsuć wygląd. Od czasu do czasu musieliśmy zatrudniać ogrodnika, więc wszystko idealnie kroił. Teraz, wraz z wprowadzeniem nożyc do żywopłotu, praca stała się znacznie prosta i każdy może ją teraz wykonać. Nie musisz używać dużej siły fizycznej; oszczędza Ci dużo czasu, a co najważniejsze, nie musisz już zatrudniać ogrodnika.
W niektórych przypadkach, gdy zdecydujesz się przyciąć żywopłot i zauważysz, że są mokre z powodu niedawnego deszczu, często pojawia się pytanie, czy możesz użyć akumulatorowych nożyc do żywopłotu firmy gtech na mokrym żywopłocie, czy poczekać, aż wyschną . Jeśli należysz do osób poszukujących doskonałej odpowiedzi, dowiedzmy się.
Co się dzieje, gdy żywopłoty są mokre?
Nożyce do żywopłotu zwykle nie potrafią odróżnić mokrego od suchego żywopłotu. Może przeciąć oba z nich, ale z niewielkim trudem podczas cięcia mokrych żywopłotów. Dzieje się tak, gdy gałęzie stają się miękkie z powodu deszczu, ponieważ wchłaniają wodę i trochę trudno je złamać. Możesz to łatwo stwierdzić, jeśli próbowałeś złamać mokrą i suchą gałąź. Sucha gałąź łatwo pęka w porównaniu do mokrej gałęzi. Ponieważ jest to nożyce do żywopłotu, z łatwością przecina grube gałęzie. Dzięki temu może bez problemu przecinać mokre żywopłoty.
Istnieje jednak kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i konserwacji, których należy zawsze przestrzegać przed rozpoczęciem cięcia mokrych żywopłotów. Dzięki temu Twoje wrażenia będą jeszcze lepsze, a urządzenie będzie działać znacznie dłużej.
Kilka wskazówek dotyczących cięcia mokrych żywopłotów
Upewnij się, że zęby są ostre – cięcie mokrych żywopłotów zmniejsza przyczepność między zębami a gałęzią i jest trudne do przecięcia. Kiedy zęby są tępe, przyczepność zmniejsza się jeszcze bardziej, a jeśli nadal będziesz używać tępych zębów, w końcu łatwo się wygną lub zniszczą, a następnie będziesz musiał wydać dodatkowe pieniądze, aby je wymienić. Dlatego podczas cięcia mokrych żywopłotów upewnij się, że zęby są ostre.
Prawidłowo go nasmaruj – Właściwe smarowanie zapewni, że woda nie dostanie się do żadnej z wrażliwych części trymera i zapobiegnie jej uszkodzeniu. Woda może również zmniejszyć mobilność jej ruchu i może powodować problemy z zębatkami wewnątrz nożyc do żywopłotu. Do smarowania użyj szmatki, aby nie skaleczyć palców ostrymi zębami.
Ochrona przed rdzą – woda pozostawiona na zębach może utleniać metal i zacząć budować na nim rdzę. Zwłaszcza podczas cięcia mokrego żywopłotu po deszczu. Aby później nie było problemu, zawsze czyść zęby trymera suchą szmatką i po użyciu pozostaw je do wyschnięcia na słońcu. Smary chroniące je przed rdzą również nie wystarczą, więc nie odkładaj ich po użyciu.
Przestrzegaj środków ostrożności – istnieje kilka środków ostrożności, które każdy powinien zastosować podczas przycinania mokrych krzewów za pomocą nożyc do żywopłotu, aby chronić je również przed obrażeniami. Jeśli to możliwe, podczas cięcia żywopłotów używaj okularów ochronnych i rękawic ogrodniczych. Czasami zdarza się, że podczas przycinania żywopłotów w oko mogą uderzyć małe kawałki gałęzi.
Możliwości jest znacznie mniej, ale nadal lepiej jest używać ochrony niż tracić wzrok. To samo dotyczy noszenia rękawiczek. Jeśli przypadkowo uderzysz zębami trymera podczas pracy, może to spowodować niewielkie skaleczenie w dłoni.
Upewnij się, że ręce znajdują się po obu stronach uchwytu podczas korzystania z nożyc do żywopłotu i używaj zabezpieczeń, gdy tylko jest to możliwe. Na koniec powinieneś nosić kabiny, które mają dobrą przyczepność. Z powodu deszczu ziemia również staje się mokra, co oznacza, że można się na niej łatwo poślizgnąć, a trymery zwykle nie są wyposażone w system hamowania awaryjnego.
Co najważniejsze, nigdy nie pracuj sam. Jest wiele niefortunnych rzeczy, które mogą się zdarzyć podczas korzystania z takich urządzeń, więc zawsze trzymaj kogoś obok, aby mógł obserwować i pomagać, jeśli coś się stanie.