Czy szafa narożna sprawdzi się w małym mieszkaniu?

Czy szafa narożna sprawdzi się w małym mieszkaniu?

Aranżacja niewielkich pomieszczeń to czasami spore wyzwanie. Często pojawia się pytanie, w jaki sposób stworzyć wystrój kameralnego pokoju dziennego, salonu lub sypialni w małym mieszkaniu? Na szczęście pomogą w tym odpowiednio dobrane meble, pozwalające stworzyć eleganckie, szykowne, a przede wszystkim komfortowe wnętrze. Głównym ich elementem są oczywiście szafy i to właśnie przemyślany wybór tego mebla zapewni wnętrzu niesamowity efekt wizualny. Do małego pomieszczania idealnie sprawdzą się modele narożnikowe. Dlaczego? Poniżej podpowiadamy.

Do jakich wnętrz wstawić się szafę narożnikową?

Małe kameralne pokoje to idealne pomieszczenia nadające się do tego, aby w nich wstawić meble narożne. Można je zastosować nie tylko w salonie, w pokoju dziennym, w sypialni, ale także w holu, na korytarzu, w przedpokoju, w gabinecie, a także w pokoju dziecięcym lub w młodzieżowym. W celu wyboru modelu odpowiadającego zróżnicowanym potrzebom estetycznym warto zapoznać się z ofertą sklepu internetowego marmex.pl.

Wybierając taki mebel jak szafa narożnikowa, należy zwrócić uwagę nie tylko na materiały, z jakich została wykonana. Ważne, aby była odporna na przedwczesne zniszczenie, porysowanie, przebarwienia lub inne mechaniczne uszkodzenia. Bardzo istotny okazuje się również rozmiar bryły. Zanim dobierzesz dany model, dokładnie zmierz powierzchnię wnętrza, w którym ma on stanąć.

Zalety szaf narożnikowych

Tego typu meble mają liczne plusy. Pierwszym z nich są pojemne wnętrza, dzięki którym można w sposób uporządkowany umieścić w nich wszystkie potrzebne rzeczy. Drugą zaletą, którą cechuje się każda szafa narożna, jest zaoszczędzenie miejsca wewnątrz pomieszczenia. Ponadto w zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać dowolny rodzaj drzwi, na przykład dwuskrzydłowe lub jedno, a także przesuwne. Te ostatnie idealnie sprawdzą się we wszystkich małych pomieszczeniach, ponieważ nie zajmują miejsca podczas otwierania.

Następny plus, jaki sprawia, że szafa narożnikowa jest idealnym wyborem do kameralnych mieszkań to poręczne kształty bryły. Kolejną zaletą tego typu mebli okazuje się unikalna ich estetyka, modne kolory i wyszukane wzornictwo pozwolą na stworzenie wielu niesamowitych rozwiązań aranżacyjnych. Warto również wspomnieć o tym, że meble narożnikowe cechują się uniwersalnym zastosowaniem. Dzięki temu można je wkomponować w wiele stylistyk, od klasycznych, poprzez vintage, boho, rustykalną, na industrialnych i nowoczesnych skończywszy.

Szafy narożne a funkcjonalne rozwiązania aranżacyjne

Osoby ceniące nowoczesne i praktyczne wnętrza, lecz dysponujące niewielkim metrażem w swoim mieszkaniu mogą zdecydować się na szafy narożnikowe. Ich cechą szczególną jest możliwość przestawiania w pomieszczeniu z jednego kąta w drugi. Ponadto pozwalają na łączenie ich z innymi szafami oraz swobodne zestawianie z różnymi meblami co czyni z nich produkty o szczególnej funkcjonalności. Dodatkowym ich atutem jest możliwość przenoszenia ich z jednego pomieszczenia do drugiego i wykorzystywania zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkowymi.

Share