Czy trudno nauczyć się robienia na drutach?

Czy trudno nauczyć się robienia na drutach?

Dzierganie na drutach to bardzo popularne hobby i sposób na spędzanie wolnego czasu. Na drutach możemy tworzyć całkowicie spersonalizowane projekty – w tym ubrania, ozdoby świąteczne i inne akcesoria. Ponadto dzierganie na drutach nie należy do bardzo drogich zainteresowań, ponieważ za zwykłe włóczki i druty zapłacimy nie więcej jak kilkadziesiąt złotych. Czy jednak trudno nauczyć się dziergania na drutach i jakie narzędzia musimy wcześniej zakupić? Omówimy to w dzisiejszy artykule.

Dlaczego warto dziergać na drutach?

Wszelkiego rodzaju robótki na drutach to dobry sposób na odstresowanie się, relaks i wyciszenie po ciężkim dniu codziennych obowiązków. Ponadto mamy okazję do tworzenia w pełni oryginalnych dzieł sztuki, które możemy później z powodzeniem sprzedaż i zasilić domowy budżet. Sama nauka robienia na drutach nie jest skomplikowana i sporo nauczymy się już z dostępnych w internecie poradników wideo. Warto jednak pamiętać, że musimy dysponować podstawowymi narzędziami i włóknami, bez których nic nie zdziałamy.

Jakie druty wybrać?

W pierwszej kolejności warto omówić rodzaje drutów dziewiarskich. Wbrew pozorom jest ich całkiem sporo. Do podstawowych zaliczają się druty metalowe, które są sztywne, nie uginają się nawet pod sporym naciskiem i praktycznie nigdy się nie tępią. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić inne druty, takie jak modele bambusowe czy teflonowe lub drewniane. Te będą już bardziej elastyczne i milsze w dotyku. Trzeba również pamiętać, że oprócz samego materiału, ważna jest także grubość drutów, pod które trzeba później dobrać włókna.

Jakie włóczki na start?

Kolejna sprawa to wybór odpowiednich włóczek. Tutaj warto pamiętać, że każda włóczka ma swoje unikalne właściwości. Podczas gdy jedne włóczki są cieplejsze i nadają się na ubrania jesienno-zimowe, tak inne doskonale przepuszczają powietrze i chłodzą w upalne dni. Do tego trzeba pamiętać, że producenci włóczek często mają w swojej ofercie specjalne linie produktów przeznaczonych na ubranka dla małych dzieci. Włóczki te nie gryzą i są bardzo miłe w dotyku. Podsumowując na rynku znajdziemy m.in. włóczki wełniane, bawełniane, z domieszką włókien bambusa, czy też włóczki syntetyczne, np. akrylowe.

Podsumowanie

Dzierganie na drutach to idealny sposób na relaks w długie, jesienne wieczory. Dodatkowo dzięki większej praktyce możemy tworzyć oryginalne dzianiny i ozdoby, które będą cieszyć się ogromnym zainteresowaniem na aukcjach internetowych. Tym samym zwykłe dzierganie na drutach może okazać się dobrym pomysłem na dodatkowy biznes.

Share