Czy warto inwestować w nieruchomości w Szczecinie?

Czy warto inwestować w nieruchomości w Szczecinie?

Dynamiczny rozwój Szczecina sprawia, że stolica województwa zachodniopomorskiego zalicza się dziś do najnowocześniejszych miast w Polsce. Jednocześnie, to jedna z tych metropolii, do których Polacy przeprowadzają się najczęściej. Jakie perspektywy oferuje lokalny rynek nieruchomości i czy warto kupić mieszkanie w Szczecinie? Sprawdźmy co miasto oferuje osobom, które chcą tu zamieszkać i jakie perspektywy zakupu nowego mieszkania mają obecni mieszkańcy.

Nieruchomości w Szczecinie – czy warto?

Osoby, których priorytetem jest kupno domu lub mieszkania w atrakcyjnej cenie i dobrej lokalizacji, z pewnością docenią walory Szczecina jako potencjalnej lokalizacji. Rynek nowych mieszkań rozwija się tu bardzo intensywnie. Co ważne, również w centrum miasta i jego najpopularniejszych częściach, takich jak Pomorzany, Niebuszewo czy Warszewo. Wielką zaletą oferty nowych mieszkań jest ich zróżnicowany metraż oraz standard dopasowany do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Dzięki temu idealne miejsce dla siebie znajdą tutaj zarówno osoby chcące kupić kawalerkę, jak i przestronne mieszkanie  z dwoma lub trzema pokojami zlokalizowany w centrum.

Duże zainteresowanie zamieszkaniem w Szczecinie wynika m.in. z tego, że Szczecin w ostatnich latach stał się ważnym ośrodkiem akademickim, biznesowym oraz turystycznym. Przyciąga dużo inwestycji i zapewnia swoim obecnym i przyszłym mieszkańcom wiele nowoczesnych rozwiązań podnoszących komfort i jakość życia. To sprawia, że warto rozważyć zakup mieszkania właśnie w tym mieście.

Mieszkania na sprzedaż Szczecin

Szczecin to sporo ciekawych propozycji, dla osób marzących o własnym „M”. W porównaniu z Warszawą, Krakowem czy Poznaniem, ceny nowych mieszkań są niższe. W połączeniu z bliskością Morza Bałtyckiego czy dobrym połączeniem z Berlinem, Szczecin staje się magnesem przyciągającym nabywców nieruchomości.

Osobom poszukującym na rynku pierwotnym komfortowego mieszkania Szczecin Śródmieście, podobnie jak inne popularne dzielnice, oferuje szeroki wybór lokali w oddanych do użytku lub przygotowywanych właśnie inwestycjach. Tradycyjnie sporą popularnością cieszą się okolice Parku Kasprowicza, łączące bliskość ścisłego centrum miasta z zielenią i wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Brak problemów z zatrudnieniem w Szczecinie

Osoby, które decydują się zamieszkać w Szczecinie na stałe nie muszą obawiać się o zatrudnienie. Tutejszy rynek pracy charakteryzuje się dynamicznym rozwojem. Pracowników poszukują tu m.in. firmy produkcyjne, podmioty z branży budowlanej, IT czy finansów. Niskie bezrobocie, które w stolicy Pomorza Zachodniego nie przekracza zwykle 6%, w połączeniu z atrakcyjnymi płacami i ciągłym wzrostem zapotrzebowania na specjalistów nieustannie przyciągają do Szczecina osoby z innych miast i miejscowości.

Jak widać, istnieje wiele czynników, które sprawiają, że warto rozważyć zakup mieszkania w Szczecinie. Klimat w stolicy województwa zachodniopomorskiego sprzyja tego rodzaju inwestycjom. Warto wykorzystać ten trend i już dziś rozejrzeć się za idealnym mieszkaniem, by uniknąć wzrostu cen w przyszłości.

Share