Czym się kierować przy wyborze poduszki? Kryteria, na które warto zwrócić uwagę

Czym się kierować przy wyborze poduszki? Kryteria, na które warto zwrócić uwagę

Spanie na źle dobranej poduszce może być przyczyną bólu kręgosłupa, szyi, barków, ramion, chrapania i niewyspanie, które z kolei skutkuje osłabieniem układu immunologicznego, rozdrażnieniem, słabszą wydolnością fizyczną, a także niezdolnością do skupienia się i wykonywania efektywnej, umysłowej pracy. Szczegółowe, profesjonalne informacje na ten temat znajdziesz klikając w link: https://salonsnu.pl/blog/4_jak-wybrac-poduszke.  Jak więc nietrudno się domyślić, wybór odpowiedniej poduszki jest niezwykle ważny. Krótko omówimy, z jakiej przyczyny nie można zapominać o właściwej poduszce, a także, na co zwrócić uwagę przed zakupem.  Następnie przedstawimy niezawodne modele poduszek, które bez dwóch zdań są warte swojej ceny.

Fundamentalne znaczenie snu a zła poduszka

Sen to dla Twojego organizmu okres, w trakcie którego po ciężkim, intensywnym dniu może się wreszcie zregenerować. Sprinter, który po biegu, zamiast rozciągnąć swoje mięśnie czy udać się na masaż, udaje się na kolejny trening, w efekcie nie będzie zdolny do dalszego biegania na najwyższym poziomie. Podobnie jest z Twoim organizmem – aby zatroszczyć się o właściwą jakość snu, koniecznie zadbaj o dostosowaną do Twoich potrzeb poduszkę i materac. Oto kilka, godnych polecenia propozycji w kategorii materacy: https://salonsnu.pl/13-materace-tempur.

Jak jakość snu wpływa na organizm?

  • Pozwala zachować prawidłową masę ciała. Osoby, które zapewniają sobie odpowiednią dawkę snu, na diecie szybciej gubią zbędne kilogramy,
  • Dobry sen obniża poziom złego cholesterolu, ciśnienie krwi,
  • Pozwala zachować homeostazę nerwową,
  • Redukuje ryzyko zawału serca, wylewu, cukrzycy, artretyzmu.

Co wyróżnia wysokiej jakości poduszkę?

Materiał, który idealnie dopasowuje się do ciała, a zarazem podpiera i gwarantuje najwyższą wygodę, a także kształt dostosowany do Twoich preferencji pozycji snu… Cechy te bez dwóch zdań powinny wyróżniać nienagannej jakości produkt.

Poduszki Tempur SmartCool. Zalety

Poduszka Tempur Symphony SmartCool i Tempur Sonata SmartCool https://salonsnu.pl/poduszki-tempur/1587-poduszka-tempur-sonata-smartcool-120225.htm zostały stworzone z myślą o osobach śpiących na boku lub na plecach.  Poduszki zostały innowacyjnie wyprofilowane. Dopasowują się do ciała, dzięki czemu sprawdzą się nawet u tych, którzy mają tendencję do wiercenia się.

W pokrowiec poduszek wpleciono chłodzącą przędze, dzięki czemu materiał redukuje nadmiar ciepła, a także zapewnia przyjemne, komfortowe uczucie lekkiego chłodu. Może być prany w temperaturze 40 stopni Celsjusza.

Więcej informacji o chłodzących właściwościach poduszek Tempur zawarliśmy również w poniższym video. 

artykuł sponsorowany.

Share