Dlaczego warto organizować integracje dla pracowników?

Dlaczego warto organizować integracje dla pracowników?

Praca jest ważnym elementem życia. Spędzamy w niej długie godziny każdego dnia. Dlatego panująca w biurze czy zakładzie atmosfera jest niezwykle istotna. Dobry klimat i koleżeńskie relacje między pracownikami przekładają się na jakość pracy. Warto zatem inwestować w budowanie przyjaznej atmosfery, organizując integrację pracowniczą. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści przynoszą spotkania, warsztaty i imprezy integracyjne.

Efektywne wdrożenie nowych pracowników

Jeśli chcesz szybko wdrożyć nowych pracowników w życie firmy, postaw na integrację. Podczas wyjazdów do innego miasta albo wyjść firmowych do pubu, kręgielni czy na gokarty nowo zatrudnieni mogą poznać resztę zespołu, zrozumieć wzajemne relacje i nabyć odpowiednie doświadczenie. Nierzadko tego rodzaju eventy są połączone ze specjalistycznymi szkoleniami lub kursami, które organizują profesjonalne firmy i sale konferencyjne Warszawa, Kraków, Wrocław to zaledwie kilka miast, w których z łatwością zorganizujesz wydarzenie integracyjne, które ułatwi wdrożenie nowych pracowników. To polecany sposób na nabycie praktyki i wiedzy, która zaowocuje w nowej pracy.

Poprawa współpracy między pracownikami

Eventy integracyjne to też dobry sposób na poprawę relacji i współpracy między pracownikami. W każdej firmie zdarzają się niesnaski, o których przełożony często nie ma nawet pojęcia. Ich powodem bywa niezdrowa rywalizacja, ale nierzadko zwykłe błahostki. Wspólne wyjście do restauracji albo wyjazd w malowniczo położone miejsce pozwoli pracownikom na oderwanie się od szarej codzienności w pracy i spojrzenie na kolegę czy koleżankę w inny sposób, a w efekcie być może pozbycie się niezgody.

W czasie wyjazdów integracyjnych organizowane są konkursy, gry, zabawy i inne aktywności, w których kadra musi ze sobą współpracować. Pomagają one budować bardziej przyjazne relacje między pracownikami. Zajęcia o charakterze team building długofalowo i skutecznie poprawiają współpracę i pokazują uczestnikom zajęć, w jaki sposób konkretne rozwiązania mogą być wykorzystywane w późniejszym realizowaniu celów firmowych.

Budowa wizerunku firmy

Regularne spotkania i wyjazdy pracownicze, a także uczestnictwo w szkoleniach, sympozjach czy konferencjach, które organizują sale konferencyjne w Krakowie lub innych miejscowościach, sprzyjają kreowaniu wizerunku firmy. Działania tego rodzaju to inwestycja w pracownika, co jest szczególnie istotne w obecnych czasach, gdy na rynku mamy do czynienia z niską stopą bezrobocia, a zdobycie wartościowego pracownika bywa bardzo trudne. Organizowanie imprez firmowych i wyjazdów integracyjnych dla zespołu jest postrzegane jako dbałość pracodawcy o dobro firmy, ale również o pracownika. Zatrudniony, który czuje się „zaopiekowany” przez firmę, ma o niej lepszą opinię i czuje się do niej bardziej przywiązany.

Nagroda dla pracowników

Eventy integracyjne są też znakomitym sposobem na nagrodę dla pracowników. Pozwalają wynagrodzić im trudy i zaangażowanie włożone w wykonywanie zadań. Bardzo dobre wyniki sprzedażowe, poprawa wizerunku firmy na rynku czy zostawanie po godzinach powinno zostać zauważone i docenione przez szefa. Wyjazd pracowniczy może stać się alternatywą dla premii pracowniczej. Stanowi też formę motywacji dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w evencie w kolejnej edycji.

Share