Dom seniora w wielkim mieście

Dom seniora w wielkim mieście

Ze względu na duże zapotrzebowanie potężne metropolie obfitują w różnego rodzaju domy starości. Niektóre z nich oferują podstawową opiekę medyczną inne natomiast spędzanie dni na najwyższym możliwym poziomie. Dom seniora zlokalizowany w mieście nie musi kojarzyć się z zatłoczonymi ulicami. W miastach jest wiele miejsc na uboczu dających komfort odpoczynku. 

Poznańskie domy spokojnej starości

Poznań jako czołowe miasto pojezierza wielkopolskiego oferuje możliwości w każdym możliwym kierunku. Jednym z nich jest bogaty wybór domów starości. Placówki państwowe, prywatne oraz częściowo dofinansowywane z budżetu państwa to ośrodki szeroko dostępne w Poznaniu. Domy seniora Poznań, jako miasta stołecznego, stoją w większej części na bardzo wysokim poziomie. Nietrudno znaleźć dom seniora odpowiadający wymaganiom rodziny lub seniorów. Elementem warunkującym wybór odpowiedniego domu może natomiast stać się aspekt finansowy oraz dostępna ilość miejsc. Często dochodzi do sytuacji, że osoba starsza spełnia wszelkie warunki stawiane przez ośrodek spokojnej starości. Problemem okazuje się sama dostępność wolnego miejsca. Zauważyć można tendencję, że państwowe domy seniora borykają się z większym obłożeniem co przekłada się bezpośrednio na dłuższy okres oczekiwania na wolne miejsce. Znacznie łatwiej znaleźć przestrzeń w prywatnych domach starości. 

Warunki, jakie trzeba spełniać

Domy seniorów stawiają szereg warunków, które należy spełnić chcąc przynależeć do jednego z nich. Poza warunkami finansowymi należy potwierdzić dostęp do świadczeń społecznych, faktyczny stan zdrowia fizycznego oraz umysłowego poparty opinią lekarza. W przypadku obopólnej zgody na odbycie pobytu w danym domu seniora należy uważnie przeanalizować umowę warunkującą długoterminowy pobyt seniora. 

Czynniki wpływające na cenę pobytu w domu starców

Ceny pobytu w domach starości uwarunkowane są przeróżnymi czynnikami. Do głównych zaliczyć należy ogólny stan zdrowia osoby starszej, umiejętności samodzielnego poruszania się, przyjmowane leki, stosowane terapie, samodzielne spożywanie posiłków oraz pozostałe codzienne czynności. Konieczność przebywania na wyznaczonej diecie również ma widoczny wpływ na ogólny kosztorys pobytu. Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę jest wybrana opcja pokoju. Pokój pojedynczy lub dzielony z kilkoma współlokatorami to opcje dostępne w większości domów seniora. Zależność wszędzie jest taka sama, im więcej osób na tej samej przestrzeni tym cena przedstawia się niżej. Ceny za podstawowy jednoosobowy pokój oscylować mogą w okolicy 4500 zł za miesiąc. Pokoje z udogodnieniami są znacznie droższe i ich ceny sięgają wielokrotnie pułapu 8500 zł. 

Portal dom-dla-seniora.pl to wyszukiwarka najlepszych domów seniora w Poznaniu. Portal agreguje domy seniora, prezentuje rozbudowane profile i ułatwia podjęcie decyzji o wyborze miejsca dla seniora w mieście Poznań – stolicy województwa wielkopolskiego. 

Share