Dywaniki samochodowe – jakie wybrać?

Dywaniki samochodowe – jakie wybrać?

Dla większości właścicieli aut porządek wewnątrz samochodu jest niezwykle ważna. Jest to nie tylko kwestia samej estetyki, ale i komfortu jazdy. Aby zachować ład wewnątrz pojazdu, warto zaopatrzyć się w kilka akcesoriów, które w tym pomogą. Jednym z nich są na pewno dywaniki samochodowe. Na rynku dostępne są ich różne rodzaje. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy wyborze tych konkretnych.

Jaką funkcję spełniają dywaniki samochodowe?

Dywaniki samochodowe spełniają kilka ważnych funkcji. W pierwszej kolejności wskazać można na to, że skutecznie pomagają w utrzymaniu czystości we wnętrzu auta. Po drugie, znacząco zwiększają one estetykę wnętrza samochodu. Dodatkowo wydłużają żywotność oryginalnej wykładziny samochodowej. Wspomnieć jeszcze trzeba, że dywaniki znakomicie chronią wnętrze pojazdu przed nadmiarem wilgoci, co eliminuje nieprzyjemny zapach i zabezpiecza metalowe elementy przed rdzą. Dostępne na rynku dywaniki różnią się od siebie przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane. Wyróżnić można tu ich dwa rodzaje.

Dlaczego warto wybrać gumowe dywaniki samochodowe?

Mówiąc o dwóch rodzajach dywaników samochodowych, ma się tu na myśli dywaniki gumowe oraz welurowe. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza komplet dywaników gumowych do samochodu. Dlaczego? Przede wszystkim cechuje trwałość i praktyczność. Idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach atmosferycznych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. To bardzo dobre rozwiązanie w przypadku obfitego deszczu czy śniegu. Zaletą gumowych dywaników samochodowych jest również to, że są one bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Można je dokładnie umyć i wyczyścić za pomocą samej wody. W tym celu wystarczy skierować strumień wody na dywanik, a wszelkie zabrudzenia szybko zostaną usunięte. Innymi słowy, aby wyczyścić gumowe dywaniki, wystarczy użyć myjki ręcznej. Jesienią i zimą pamiętać jednak trzeba o systematycznym opróżnianiu dywaników z nadmiaru wody, zwłaszcza jeśli są to miesiące deszczowe. W innym wypadku może gromadzić może się wilgoć. Co ważne, wyróżnić można dwa rodzaje gumowych dywaników samochodowych. Mowa tu o dywanikach korytkowych oraz dywanikach standardowych. Te pierwsze posiadają wysoki rant, który zapobiega przelewaniu się wody podczas jazdy. Poza tym wysoki ran ułatwia opróżnianie dywaników z nadmiaru wody. Natomiast standardowe dywaniki gumowe wyposażone są najczęściej w szachownicę, która zapobiega przemieszczaniu się wody. Nie mają one wysokiego rantu, ale prezentuje się estetyczniej.

Czym kierować się wybierając gumowe dywaniki samochodowe?

To, jakie gumowe dywaniki do samochodu wybrać, zależy głównie od indywidualnych preferencji. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka elementów. Jednym z nich jest kształt dywaników, który ma wpływ zarówno na ich wygląd, ale i na bezpieczeństwo jazdy. Jeśli bowiem dywanik będzie źle dobrany, to możliwość swobodnego manewrowania pedałami może być ograniczona. Po drugie, uwagę zwrócić należy na sposób mocowania dywaników. Dobrym rozwiązaniem jest zakup dywaników z podkładem gumowo-żelowym. Dzięki temu będą one dokładnie przylegać podłoża. Ważne jest również to, gdzie dywaniki się kupuje. Powinien być to sprawdzony sklep z wyposażeniem do samochodu – https://wyposazeniesamochodowe.pl/. To gwarancja tego, że zakupi się produkt naprawdę wysokiej jakości.

Share