Rodzaje kosmetyków do brody

Rodzaje kosmetyków do brody

Każdy początkujący brodacz, który dopiero zaczyna zapuszczać zarost stoi przed pytaniem: Jakie kosmetyki do brody warto kupić? Które z nich działają najlepiej? W tym artykule prezentujemy kosmetyki, które pozwolą zapuścić brodę i zachować ją w zdrowym, zadbanym stanie.

Kosmetyki do pielęgnacji brody – zacznij od balsamu

Balsam do brody to jeden z podstawowych kosmetyków. Powinien znaleźć się w kosmetyczce każdego brodacza – zarówno tego, który dopiero zaczyna zapuszczać zarost, jak i tego, który może pochwalić się bujną brodą. Balsam zawiera wiele składników odżywczych, które pielęgnują włosy i stymulują je do wzrostu.

Oprócz balsamu przyda Ci się również kartacz. Rozczesując zarost, nie tylko oczyszczasz go z zanieczyszczeń, ale również masujesz skórę, pobudzając krążenie krwi. To prowadzi do lepszego dotlenienia cebulek włosów i tym samym lepszego odżywienia. Używanie balsamu w połączeniu z kartaczem znacznie odmieni wygląd zarostu i sprawi, że włosy będą dużo zdrowsze.

Szampon lub mydło do brody – dlaczego warto z nich korzystać?

Jeśli do tej pory do mycia brody używałeś zwykłego mydła albo samej wody, najwyższy czas to zmienić. Szampon i mydło to kosmetyki do brody, które nie tylko skutecznie myją i oczyszczają włosy i skórę pod brodą. Skład tych kosmetyków pełni również funkcje odżywiające, nawilżające i pielęgnujące.

Regularne stosowanie szamponu lub mydła, które odpowiadają potrzebom włosów sprawia, że włosy są nawilżone, zarost łatwiej się rozczesuje, jest miękki i dokładnie oczyszczony.

Olejek do brody – kosmetyk do zadań specjalnych

Twoja broda może potrzebować dodatkowego boostera nawilżającego i odżywiającego. Może to być potrzebne szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy zarost jest narażony na suche i mroźne powietrze. W takich przypadkach olejek sprawdza się znacznie lepiej niż balsam. Olejek zawiera w sobie dawkę skoncentrowanych składników, które działają intensywnie i skutecznie. Ten kosmetyk jest dedykowany przede wszystkim tym, którzy walczą z przesuszonym zarostem i skórą pod brodą.

Kosmetyki do brody – zestaw, który warto kupić

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z zapuszczaniem brody, na pewno masz problem z doborem odpowiednich produktów. Warto wówczas zdecydować się na gotowy zestaw kosmetyków do brody, który pozwoli Ci kompleksowo zadbać o zarost. W takim zestawie zwykle znajdują się: szampon, balsam oraz olejek. Poszukując kosmetyków do brody w zestawie, zwracaj uwagę na typ zarostu, do którego jest on dedykowany. Musisz ocenić, czy potrzebujesz nawilżenia, pobudzenia do wzrostu, czy dokładnego oczyszczenia.

Podstawą w dbaniu o zarost są dobrze dobrane kosmetyki do brody. Zestaw świetnie sprawdzi się szczególnie na początku, kiedy jeszcze nie wiesz, co będzie dla Ciebie najlepsze. Kosmetyki do pielęgnacji brody skutecznie nawilżają i odżywiają zarost, dlatego warto mieć je w swojej kosmetyczce od początku zapuszczania. Z czasem, kiedy lepiej poznasz potrzeby Twojej brody, będziesz wiedział, które kosmetyki działają na nią najlepiej. Zapraszamy do 4BUDDIES.PL

Share