Jak okiełznać ciągnącego psa?

Jak okiełznać ciągnącego psa?

Pewnie każdy właściciel psa zastanawia się jak organizować dla niego spacery, by były komfortowe zarówno dla właściciela jak i dla samego zwierzaka. To kwestia, która ma duże znaczenie, dlatego warto ją odpowiednio przemyśleć szczególnie jeśli pierwsze przygody ze spacerami nie wyglądały najlepiej. W takiej sytuacji wydaje się, że warto będzie sięgnąć po jakieś wsparcie. Można rzecz jasna liczyć na pomoc psich trenerów, można jednak sięgnąć także po specjalne akcesoria, dzięki którym łatwiej będzie nad psem zapanować, a jednocześnie będzie również okazja do tego, by uczyć psa prawidłowych zachowań.

Jak okiełznać psa – sięgnij po szelki

Jeśli pies nie zachowuje się tak jakbyśmy tego od niego oczekiwali warto zdecydować się na wsparcie. Rozwiązaniem będą między innymi szelki dla psów ciągnących. To specjalne akcesorium, które świetnie sprawdza się w praktyce i ułatwia okiełznanie szarpiącego psa. Zakładane szelki mają zapięcie na grzebiecie i na klatce piersiowej, dlatego w momencie, gdy pies zaczyna ciągnąć właściciela szelki będą powodowały ucisk, który sprawi, że pies poczuje dyskomfort i w związku z tym przestanie generować te zachowania, które określić można jako nieprawidłowe.

Jakie szelki wybrać?

Szukając odpowiedniego produktu, który będzie uczył ciągnącego psa chodzenia na smyczy powinno się szukać pod takim określeniem jak szelki easy walk. Właściwie taka jest prawidłowa nazwa odnosząca się właśnie do tych szelek, które przeznaczone są dla ciągnącego psa. Ich zastosowanie daje bardzo pozytywne efekty, ponieważ dzięki nim, będzie można uczyć psa prawidłowych zachowań. Jednocześnie wykonane są w taki sposób, by także pies czuł się komfortowo w takich szelkach, nie ma więc obaw, że ten ewentualny ucisk jaki będzie się w szelkach pojawiał będzie dla psa niekomfortowy. Wydaje się więc, że będzie to atrakcyjna propozycja, którą warto wykorzystać jeśli ktoś nie może poradzić sobie z psem na spacerach.

Dopasowane szelki do psa

Istotną kwestią będzie właściwe dopasowanie szelek do psa. To kwestia o fundamentalnym znaczeniu, którą koniecznie trzeba mieć na uwadze, gdy będzie się takie szelki wybierało. Rozmiar jest tutaj bardzo ważny, w sprzedaży jest ich kilka więc można bez problemu szelki dopasować do wielkości psa dla jakiego będą one przeznaczone. Jakość wykonania będzie związana z zastosowanymi zapięciami, ważne by były wysokiej jakości, nie zacinały się i nie powodowały u psa niekorzystnych odczuć. Dobre szelki na pewno będą dla właściciela istotnym wsparciem w nauce chodzenia na smyczy.

Share