Jak ułatwić dbanie o higienę u osób niepełnosprawnych?

Jak ułatwić dbanie o higienę u osób niepełnosprawnych?

Niepełnosprawność może znacząco utrudniać możliwość dbania o higienę. Istnieją jednak urządzenia, które ułatwiają proces dbania o higienę i pozwalają ten uczynić o wiele bardziej komfortowym. Pomocne są przede wszystkim podnośniki wannowe. Dzięki urządzeniom można łatwo podnieść osobę niepełnosprawną i tym samym ułatwić jej umieszczenie w wannie w celu wykonania kąpieli. Dobrze wybrane urządzenia są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo oraz pozwalają na bardzo łatwe skorzystanie z ich wszystkich funkcjonalności.

Jak wybierać najlepsze podnośniki wannowe?

Wybierając wysokiej jakości podnośnik wannowy bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na kilka istotnych kwestii technicznych. To właśnie parametry techniczne w dużym stopniu wpływają na komfort korzystania z poszczególnych urządzeń i możliwość realnego ułatwienia dbania o higienę u osób niepełnosprawnych.

Przede wszystkim wannowe podnośniki powinny posiadać odpowiedni udźwig. Na rynku dostępne są urządzenia będące w stanie podnieść osoby o wadze do 140 kg. Warto wybierać sprzęty z udźwigiem adekwatnym do konkretnych potrzeb. Dzięki temu sprzęt nie ulegnie uszkodzeniu podczas korzystania z niego i posłuży przez długi czas.

Istotnym aspektem jest również materiał, z którego wykonano podnośnik wannowy. Najlepiej sprawdzają się konstrukcje metalowe, które są dodatkowo pokryte materiałem antypoślizgowym. Dzięki temu osoba niepełnosprawna z łatwością utrzyma się na podnośniku i nie spadnie z niego. Daje to opiekunom osób niepełnosprawnych możliwość pełnego zadbania o bezpieczeństwo podopiecznych.

Przydatne mogą być także wszelkie dodatkowe funkcjonalności, w które mogą być wyposażone podnośniki wannowe. Przede wszystkim warty uwagi jest podnośnik wannowy obrotowy. Tego rodzaju winda do wanny jest o wiele bardziej komfortowa w użyciu i można wygodnie z niej korzystać. Winda do wanny dla osoby niepełnosprawnej powinna także pozwalać na uzyskanie pozycji odchylenia oparcia. Dzięki temu osobę niepełnosprawną można ułożyć w wygodnej pozycji, która będzie pozwalała na przeprowadzenie kąpieli.

Gdzie znaleźć najlepsze podnośniki wannowe?

Podnośnik do wanny dla seniora najłatwiej znaleźć w renomowanych sklepach ze sprzętem medycznym. Tego rodzaju przedsiębiorstwa oferują lekkie urządzenie nadające się idealnie do ułatwienia kąpieli. W najlepszych ofertach każda winda do wanny jest stworzona z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu pozwala łatwo przenieść osobę niepełnosprawną z wózka inwalidzkiego do wanny. Może zatem znaleźć zastosowanie zarówno w ośrodkach rehabilitacyjnych, jak i w domach przy wsparciu codziennych czynności higienicznych.

Share