Jaki rodzaj etykiet wybrać na butelki?

Jaki rodzaj etykiet wybrać na butelki?

Napoje butelkowane wyposażone w efektowne etykiety osiągają znacznie lepsze statystyki sprzedażowe. Ciekawa szata graficzna wpływa na podświadomość konsumentów i buduje u nich wrażenie wysokiej jakości danego produktu. Do pełni korzyści w systemie znakowania towaru należy jeszcze doliczyć wytrzymałość na zmienne warunki zewnętrzne i doskonałą przyczepność do szklanej powierzchni. Jaki rodzaj etykiet spełnia wymienione kryteria? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o najlepszych etykietach do butelek.

Etykiety na butelki – jakie cechy powinny spełniać?

Dorobek psychologii zachowań konsumenckich pozwala wysnuwać ciekawe spostrzeżenia w obszarze znaczenia opakowania zewnętrznego w różnych produktach. Szybko okazuje się, że etykiety na butelkach stają się dla potencjalnych klientów wizytówką producenta. Budują rozpoznawalność marki i przekładają się na formułowanie opinii o parametrach jakościowych na długo przed tym, zanim klient faktycznie spróbuje danego wyrobu.

W etykietach przeznaczonych na butelki kluczowym czynnikiem staje się zgrabne połączenie kwestii estetycznych i funkcjonalnych. Pamiętaj o wyborze produktu, jaki zapewni odpowiednią czytelność wydruku. Należy wystrzegać się etykiet prowadzących do rozmazywania nanoszonego tuszu. Błędy na tym etapie znacznie obniżają zaufanie konsumentów. Oto sposób myślenia przeciętnego klienta sklepu: skoro producent nie był w stanie zadbać o tak podstawowy element oferty sprzedażowej, jak ciekawe opakowanie, z pewnością nie przykładał dużego znaczenia do jakości samego produktu.

Wybieraj więc etykiety gwarantujące nie tylko wyrazisty, trwały nadruk, lecz także produkty wyróżniające się doskonałym przyleganiem do powierzchni butelki. Przed producentami etykiet staje niełatwe zadanie połączenia aspektów ekonomicznych i wytrzymałościowych. Etykieta powinna elastycznie dopasowywać się do różnorodnych wymiarów butelek i umożliwiać szybkie reagowanie na zmianę parametrów produkcyjnych.

Pora zatem przedstawić naszą rekomendację w kwestii optymalnych etykiet butelkowych. Warto nadmienić, że wymienione powyżej czynniki dotyczą nie tylko butelek w produkcji masowej. Wyborem właściwego rodzaju etykiety powinni zainteresować się także wytwórcy napojów regionalnych, sprzedawanych m.in. na targach, festynach czy sklepach z regionalną żywnością.

Etykiety termokurczliwe do butelek – połączenie wytrzymałości i estetyki

Produktem integrującym większość cech idealnej etykiety butelkowej od lat pozostają etykiety termokurczliwe, znane również pod nazwą etykiet shrink sleeve. Wykonane z folii PVC lub PET, etykiety tego typu ulegają skurczeniu po ekspozycji na wysoką temperaturę. Dzięki swoim właściwościom umożliwiają stworzenie trwałej powłoki na butelkach. Stanowią zarazem bazę pod ciekawe nadruki. Rękaw termokurczliwy oplata butelkę z każdej strony, co owocuje oryginalnym i profesjonalnym wyglądem produktu.

Przeczytaj więcej o etykietowaniu sleeve pod adresem https://azcolor.com.pl/etykiety-termokurczliwe-shrink-sleeve. Producent etykiet termokurczliwych A-Z Color to firma o ugruntowanej pozycji na rynku, świadcząca usługi dla zakładów produkcyjnych rozsianych po terenie całej Polski i Europy.

Share