Popularne wzory tatuaży

Popularne wzory tatuaży

Kolorowe lub czarno-białe rysunki utrwalane na skórze cieszą się popularnością od lat. Co jakiś czas pojawiają się nowe trendy, a inne odchodzą. Jakie wzory należą do najchętniej wybieranych? Po które motywy goście salonów sięgają najczęściej? Współcześnie wytatuowane ramię, łydka albo dekolt nie budzi większego zdziwienia. Przybywa osób lubiących ozdabiać w ten sposób swoją skórę. Czasami będzie to jeden, a czasem kilkanaście różnych wzorów. Jakie tatuaże są dziś popularne? W stylistyce komiksowej czy może realistyczne? Nad jakim motywem zastanawia się osoba idąca do salonu po raz pierwszy, a który wybiera para zakochanych?

Najchętniej wybierane wzory tatuaży

Jeszcze kilkanaście lat temu wielbiciele tatuowania skóry decydowali się na wzory, które można było bardzo często spotkać na ulicy. Kobiety ozdabiały sobie obszar kości ogonowej, kostki czy brzuch motywem roślinnym (np. różą), kolibrem albo sercem. Mężczyźni stawiali na tzw. tribale, czyli wzory nawiązujące do tradycyjnych rysunków plemiennych.

Wciąż jeszcze można natrafić na prace z tej kategorii, niemniej dziś do najchętniej wybieranych zaliczają się inne. Jakie? Przykładowo, powodzeniem cieszą się tatuaże realistyczne – grafiki wyglądające jak zdjęcia. Lubią je osoby w różnym wieku, zarówno panie, jak i panowie. Łatwo zrozumieć zainteresowanie wiernymi odwzorowaniami rzeczywistości, zwłaszcza gdy są profesjonalnie wykonane.

Pomysły na tatuaże dla par

W grupie popularnych współcześnie wzorów można wymienić nawiązujące do szeroko rozumianej sztuki. W zależności od indywidualnych preferencji może być to sztuka wysoka, popkultura albo ich miks. Kolejna propozycja dla ludzi biorących pod uwagę modne trendy to pioruny oraz błyskawice. Wśród kobiet triumfy święcą delikatne, subtelne tatuaże ornamentowe. Kojarzą się nieco z rysunkami na ciele Hindusek.

Ciekawym rozwiązaniem wydają się grafiki przeznaczone dla dwóch osób. Nie muszą to być wcale zakochani, choć oczywiście mogą. Do salonu mogą zawitać najlepsze przyjaciółki, rodzeństwo lub inne zżyte ze sobą postaci. Tatuaże dla par miewają przeróżne formy, od dosłownych, czyli m.in. połówek jabłka, pomarańczy albo innego owocu, po kłódkę z kluczykiem czy symbole z talii kart. Świetnym pomysłem, na który wpadają zainteresowani wzorem dla dwojga, będzie też motyw znany jedynie tym konkretnym ludziom.

Realistyczne tatuaże – dla kogo?

Mówiąc o trwałym zdobieniu skóry tuszem, warto powrócić do jednej grupy grafik. To zwykle wybór dokonywany przez zwolenników wiernego uchwycenia prawdziwego kształtu. Mowa o realistycznych tatuażach. Przypadają do gustu tym, którzy podchodzą sentymentalnie do kwestii tatuowania. Pragną w ten sposób uwiecznić ukochanego człowieka (np. partnerkę, rodzica albo dziecko) lub coś innego, co jest dla nich niezwykle cenne.

Amatorzy tego stylu wyjątkowo starannie przykładają się do typowania studia tatuażu. Wiedzą, że to trudna sztuka wymagająca umiejętności oraz talentu. Warszawiacy znajdą takich specjalistów m.in. w jednym z salonów sieci Azazel. Zachęcamy do zapoznania się z pracami członków zespołu, gdyż posiadają doświadczenie w tworzeniu realistycznych ozdób z tuszu.

Share