Na czym polega zarządzanie najmem?

Na czym polega zarządzanie najmem?

Posiadanie mieszkania na wynajem i czerpanie z tego satysfakcjonujących profitów nie jest prostym zadaniem. Oprócz przygotowania lokalu, znalezienia najemcy oraz podpisania z nim umowy, trzeba na co dzień pełnić wiele ról – np.: sprzedawcy, marketingowca, złotej rączki, księgowego, prawnika, mediatora itd. Obsługa wynajętych mieszkań we własnym zakresie pochłania mnóstwo czasu. Na szczęście dziś możesz skorzystać z usług firmy, która w każdym aspekcie zajmie się tym za Ciebie.

Jak jest realizowane kompleksowe zarządzanie mieszkaniami w Warszawie?

W stolicy łatwo znajdziesz specjalistów, którzy oferują kompleksowe zarządzanie najmem mieszkań. Jedną z takich firm jest Z NAMI. Jej eksperci zaopiekują się Twoją nieruchomością, odciążając Cię od wielu obowiązków związanych z obsługą wynajmowanych lokali. Sama współpraca oparta jest na czytelnych, jasnych zasadach. Wystarczy, że ustalisz podstawowe warunki, pokażesz swoje mieszkanie i podpiszesz niezbędne dokumenty. Na tym kończy się Twoja rola. Pozostałą pracę wykonują doświadczeni specjaliści.

Zajmują się oni przede wszystkim przygotowaniem mieszkania do wynajmu. Najpierw omówią z Tobą profil idealnego najemcy oraz zapytają o Twoje oczekiwania finansowe związane z czynszem. Następnie przeprowadzą wizję lokalną nieruchomości, inwentaryzując m.in. znajdujące się w niej wyposażenie i stan poszczególnych elementów. Na tym etapie mogą również doradzić, jak uatrakcyjnić wygląd lokalu, by skrócić czas poszukiwań najemcy oraz podnieść możliwy do osiągnięcia zysk. Po pracach przygotowawczych pozostaje wykonanie zdjęć, opisanie oferty i udostępnienie jej w portalach ogłoszeniowych. Pracy do wykonania jest całkiem sporo, a to dopiero początek. Dzięki zarządzaniu najmem nie musisz zajmować się tym samodzielnie!

Kolejnym etapem jest wybór najemcy oraz bieżąca obsługa mieszkania. Profesjonalna firma przed podpisaniem umowy dokładnie zweryfikuje osobę zainteresowaną daną nieruchomością. To ogranicza ryzyko pojawienia się problemów np. z płatnościami czynszu. Gdy lokator zostanie wybrany, zarządca dba o to, by wszelkie płatności trafiały do Ciebie w ustalonym terminie, rozlicza salda związane ze zużyciem mediów, kontroluje stan mieszkania oraz usuwa bieżące usterki. Nie musisz nawet nigdy spotykać się z najemcą – wszystkim zajmują się profesjonaliści.

Firma oferująca zarządzanie mieszkaniami w Warszawie całą procedurę prowadzi od A do Z. Oznacza to, że po zakończeniu najmu przez najemcę, zajmie się również sprawdzeniem stanu nieruchomości, rozliczeniem wszystkich kosztów i kaucji, a także przygotowaniem lokalu do wynajmu kolejnym osobom.

Jakie zalety zapewnia właścicielom zarządzanie mieszkaniami w Warszawie?

Opisywane rozwiązanie to przede wszystkim olbrzymia oszczędność czasu. Wiele z wymienionych działań wymaga poświęcenia długich godzin na dojazdy, wizyty w mieszkaniu czy po prostu fizyczną i umysłową pracę. Jako właściciel nieruchomości nie musisz zajmować się tym samodzielnie. Zamiast tego możesz zainwestować zaoszczędzony czas w rozwój swojej działalności, pielęgnowanie pasji lub odpoczynek w ciepłych krajach. Nie przejmujesz się również problemami z usterkami wyposażenia mieszkania, ewentualnymi konfliktami lokatora z sąsiadami lub odpowiadaniem na pytania najemcy. Takie rozwiązanie zapewnia Ci psychiczny komfort.

Skorzystanie z możliwości, które daje profesjonalne zarządzanie mieszkaniami w Warszawie, ma też zalety finansowe. Masz zapewnione stałe wpływy gotówki w ustalonych terminach. Twoja inwestycja jest bezpieczna, zysk satysfakcjonujący, a wszelkie ryzyka związane z wynajmowaniem nieruchomości obcym osobom są ograniczone do minimum!

Share