Odpowiednie brzmienie gitary dzięki strunom

Odpowiednie brzmienie gitary dzięki strunom

Niezależnie od tego, czy mamy gitarę elektryczną, klasyczną, czy też akustyczną, zawsze dla nas bardzo ważne jest to, aby za każdym razem zagrać możliwie jak najlepiej. Nawet osoby, które właśnie zaczynają swoją przygodę z graniem na gitarze, zawsze chcą zagrać tak, aby porwać osoby które ich słuchają, a przede wszystkim sprawić przyjemność samemu sobie i tym samym być zadowolonym z tego, w jaki sposób udało nam się zagrać na gitarze. Jednakże, nie każdy zdaje sobie sprawę, z tego, jak ważne są struny do gitary. Spełniają one naprawdę bardzo ważne zadanie, ponieważ to od nich zależy jakość dźwięków wydawanych przez naszą gitarę. Zatem, warto wiedzieć, dlaczego właściwie struny do gitary w tym instrumencie są aż tak ważne. 

Czy na strunach można zaoszczędzić?

Zapewne każdy z nas spotkał się z takim powiedzeniem, że za dobrej jakości rzeczy trzeba więcej zapłacić. Prawda jest taka, że każdy profesjonalny muzyk za dobry sprzęt będzie w stanie dać każde pieniądze, ale nie musimy przecież na instrumenty wydawać fortuny. Jeżeli chodzi o początkujących gitarzystów, którzy jeszcze nie wiedzą czy chcą na poważnie zająć się grą na gitarze, czy jest to przelotne hobby, chcą wydać jak najmniej. Na rynku możemy znaleźć struny gitarowe za naprawdę niewielkie pieniądze. Oczywiście, to że kupimy tanie struny do gitary, nie musi znaczyć, że gra na tym instrumencie nie będzie sprawiała przyjemności. Bardzo często możemy w sklepach znaleźć ciekawe promocje. 

Struny gitarowe- twardość, grubość, materiał wykonania

Warto wiedzieć, że struny to jedne z wielu elementów, które mają wpływ na jakość gry na danej gitarze. Kluczowe są tutaj zarówno kształty gitar, jak również materiał, z którego instrumenty zostały wykonane, a do tego kluczowy jest także rodzaj przetworników. Jednakże, to właśnie ze strunami podczas grania na gitarze, nasze palce będą miały bezpośredni kontakt. Niektóre rodzaje strun, a zwłaszcza te bardzo twarde, na samym początku mogą wywoływać dla opuszków palców pewien dyskomfort, ale na pewno się do tego przyzwyczaić. Im struny będą twardsze i bardziej napięte, tym klarowniejszy dźwięk będziemy mogli uzyskać. Jeżeli struny zostały zrobione z miękkiego materiału, to wówczas dźwięk nie będzie tak czysty, ale nie ulega wątpliwości, że są one przyjemniejsze w dotyku. W wypadku niektórych muzyków, doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się struny mieszane. W niektórych gitarach struny są takie same, a w innych modelach mają różną grubość. Jednak musimy pamiętać, że im grubsze struny, tym mocniejszy dźwięk. 

Share