WooCommerce Allegro – przydatna integracja dla e-sprzedawców!

WooCommerce Allegro – przydatna integracja dla e-sprzedawców!

Jedną z głównych zalet branży e-commerce jest fakt, że łatwo jest postawić w niej pierwsze kroki, a otwarcie własnego biznesu nie jest tak wymagająca, jak ma to miejsce w przypadku standardowych form handlu. Internetowe marketplace często stanowią pierwszą platformę do prowadzenia tego typu działalności, jednak wielu sprzedawców poszukuje dodatkowych kanałów sprzedaży, przede wszystkim poprzez otwarcie własnego sklepu online. Taka decyzja zazwyczaj przynosi oczekiwane korzyści, pozwalając e-sprzedawcy ciesząc się wyjątkową elastycznością oraz swobodą w prowadzeniu biznesu. Co więcej, utworzenie takiego sklepu jest znacznie mniej skomplikowane, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka – pomocne może okazać się specjalne, przeznaczone do tego oprogramowanie, które można odszukać na rynku.

Jakie oprogramowanie zasługuje na szczególną uwagę?

Jednym z faworytów wśród rozwijających się e-sprzedawców w kategorii oprogramowania do własnego sklepu online jest WooCommerce, czyli wtyczka e-commerce do jednego z najlepiej znanych systemów CMS na świecie, a mianowicie WordPress. Jest to rozwiązanie, które otwiera przed użytkownikiem multum przydatnych i nowoczesnych opcji. Zalety, którymi WooCommerce wyróżnia się w największy stopniu, to:

 • liczne opcje konfiguracji,
 • rozbudowana personalizacja,
 • łatwy w obsłudze panel administracyjny,
 • możliwość prowadzenia bloga,
 • wyjątkowa elastyczność,
 • świetna integracja z SEO,
 • i wiele więcej!

Popularność tej wtyczki nie wzięła znikąd – internetowi przedsiębiorcy są w stanie docenić oferowane przez nią perspektywy, w co wlicza się także możliwości integracji.

WooCommerce Allegro, czyli co warto wiedzieć o tym połączeniu?

Rozszerzanie swojego sklepu o nowe kanały sprzedaży to naturalny krok w rozwoju każdej firmy opartej na handlu w sieci. Co ciekawe, kanały te można zintegrować, skutecznie oszczędzając sobie pracy, pozytywnie wpływając na efektywność całego zespołu oraz przyspieszając działanie sklepu. Kluczem jest tu system ErpBox, czyli nowoczesne narzędzie dla branży e-commerce, dzięki któremu połączenia takie jak WooCommerce Allegro są bardziej przystępne niż kiedykolwiek.

Obsługa sprzedaży wielokanałowej z jednego miejsca jest teraz na wyciągnięcie ręki, a konto na Allegro, eBay i innych marketplace może współdziałać z indywidualnym e-sklepem. Zapewniania przez system ErpBox integracja WooCommerce Allegro dotyczy także innych kanałów, firm kurierskich i nie tylko.

Konkretne możliwości, z jakich korzystać może e-sprzedawca, który zdecydował się na to rozwiązanie:

 • szybka aktualizacja stanów magazynowych,
 • automatyczne pobieranie danych do wysyłki,
 • automatyczne pobieranie informacji o płatnościach,
 • pobieranie zamówień.

To jednak nie wszystko – w razie wszelkich pytań lub wątpliwości, rozwiać można je poprzez osobiste przetestowanie oferowanych możliwości. ErpBox zapewnia darmowy, 21-dniowy okres próbny, który wymaga jedynie założenia bezpłatnego konta. Trzy tygodnie testów bez opłat – jest to wyjątkowa okazja dla każdego internetowego przedsiębiorcy.

Jak zoptymalizować sprzedaż przy pomocy WooCommerce Allegro?

Wielu przedsiębiorców szuka nowych rozwiązań, które pomogą im poszerzyć grupę docelowych odbiorców. Aby tak się stało konieczne jest wprowadzenie swoich produktów o nowych kanałów sprzedaży. Jest to najlepsze rozwiązanie pozwalające na dotarcie do grupy klientów, która dotychczas nie znała twoich usług oraz samodzielnie nie trafiłaby do twojego sklepu internetowego.

Rozszerzenie dotychczasowej działalności wiąże się z dodatkową pracą oraz zwiększeniem nakładu czasowego, który ty lub twoi pracownicy musicie poświęcić na obsługę dodatkowych platform sprzedażowych oraz realizację większej ilości zamówień. Dobrym rozwiązaniem, które pomoże zoptymalizować pracę całego e-biznesu jest wykorzystanie wtyczki, jaką jest WooCommerce Allegro.

WooCommerce Allegro – jak działa dedykowana wtyczka

WooCommerce to wtyczka e-commercowa, która pozwala na zintegrowanie działań sklepów internetowych i wprowadzenie rozszerzeń mających na celu usprawnienie pracy i wydajności przedsiębiorstwa. Do jej zadań należą między innymi integracja programów partnerskich i afiliacyjnych, integracja z księgowością, dzięki czemu wystawienie faktur będzie generowane w sposób automatyczny. Ponadto WooCommerce Allegro może zarządzać bramkami płatniczymi i programami lojalnościowymi przygotowanymi dla poszczególnych klientów. Jest to niebywałe ułatwienie, które pomaga w koordynacji pracy sklepu.

Połączenie działań WooCommerce Allegro z innymi kanałami sprzedaży i firmami przewozowymi pozwala na:

 • Automatyczne pobieranie zamówień złożonych przez klientów
 • Automatyczne pobieranie danych do wysyłki
 • Aktualizację informacji o statusie płatności
 • Bieżącą aktualizację stanów magazynowych

Wprowadzenie częściowej automatyzacji poprzez wdrożenie WooCommerce Allegro niweluje ryzyko pomyłek wynikających z nadmiernego pośpiechu lub zbyt późnego sprawdzenia ilości dostępnego towaru.

Wykorzystanie dostępnych narzędzi internetowych w celu zwiększenia wydajności

Im większa sprzedaż tym więcej pracy musisz włożyć w obsługę całego przedsiębiorstwa. Chcąc zminimalizować czas, a zarazem zwiększyć wydajność, możesz skorzystać z dostępnego na rynku narzędzia, jakim jest system ErpBox. Platforma pozwala na integrację działań sklepu internetowego z zewnętrznymi kanałami sprzedaży oraz wtyczką WooCommerce Allegro. Wdraża pełną automatyzację, przejmując wykonywanie większości zadań za twoich pracowników w postaci kontaktu z klientem, firmami kurierskimi i realizacją złożonych zamówień.

Share