Budowa domu. Jak pozbyć się odpadów?

Budowa domu. Jak pozbyć się odpadów?

Budowa domu to wielopłaszczyznowe działanie. Wiele, z pozoru niepowiązanych spraw, musi zgrać się ze sobą w czasie i przestrzeni. Mamy projekt, który chcemy zrealizować. Harmonogram prac, który powinien być przestrzegany, goniące terminy itp. Aby wszystko ze sobą zagrało wykonawca (lub inwestor) powinien skupić się na właściwym doborze partnerów, którzy skutecznie dopilnują, by wszelkie kwestie zostały załatwione, jak należy. Nie dotyczy to jednak tylko ekipy budowlanej, która postawi budynek. Działać trzeba w wielu mniej oczywistych obszarach. O czym mowa? Choćby o tym, że budowa generuje góry odpadów, z którymi nie ma co zrobić. Tylko zajmują miejsce, którego zwykle i tak jest zbyt mało. Jakie jest rozwiązanie?

Firma kompleksowo zajmująca się odpadami.

Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest Skip Recykling. Działa w Poznaniu i okolicach. Każdego dnia obsługuje klientów indywidualnych i gospodarczych. Zaletą ich działania jest wszechstronność. Oprócz wywozu śmieci oferują np. usługi hds lub dostarczanie kruszywa. Decydując się więc na takiego partnera, ułatwiasz sobie pracę. Nie ma potrzeby do każdej kategorii szukać osobnej firmy. Jeśli zamawiasz kontener, zostanie on dowieziony pod wskazany adres i pozostawiony do Twojej dyspozycji. Następnie, po zapełnieniu firma zabierze go do punktu utylizacji. Jedyne, co musi zrobić klient, to wrzucenie swoich odpadów do pojemnika.

Co jeśli potrzebny jest mniejszy lub większy kontener?

Skip Recykling, jak mało która firma, posiada w ofercie wiele rozmiarów pojemników, cechujących się różnymi pojemnościami, począwszy od 1,7 m3 (co oznacza pojemność trochę większą, niż w przypadku big baga), aż do 33 m3 (jest to bardzo duży kontener na odpady). Z łatwością więc można wybrać to, co jest w danej chwili potrzebne. Zaleca się wynajem kontenera, o pojemności nieco większej niż się początkowo wydaje. Ostatecznie, gruzu (ale też innych odpadów) jest zawsze więcej, niż wynika to z wyliczeń. Nikt nie chciałby przecież musieć domawiać kolejne usługi.

A co z resztą powstałych śmieci?

Oczywiste jest, że na budowie generuje się różne kategorie odpadów. Skip Recykling oferuje wywóz i utylizację także odpadów z ogrodu, czyli ziemi, liści, gałęzi itp., oraz gabarytów (deski, boazerie, elementy mebli itp.). Firma https://skip-recycling.pl/kontenery-na-gruz-poznan.html odbierze też odpady remontowo — budowlane, takie jak folie, kartony, wiaderka po środkach do remontu itp. Jeśli natomiast pojawią się śmieci problematyczne (papa, styropian, płyty gipsowo — kartonowe, wata szklana, wełna mineralna i inne materiały izolacyjne) również można skorzystać z ich usług.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *