Depilacja laserami – specyfikacja

Depilacja laserami – specyfikacja

Depilacja laserami to bardzo ciekawy zabieg, który wykonywany jest w salonach kosmetycznych. Polega on przede wszystkim na działaniu promieniem lasera na skórę w celu uszkodzenia cebulek włosowych. Jest to o tyle dobre, że włosy w przyszłości już nie będą odrastać w tym miejscu, co przełoży się na wysoki komfort danej osoby, która już nigdy nie będzie musiała tracić czasu na golenie się w danym miejscu. Jednak aby depilacja laserowa przebiegłą pomyślnie należy posiadać lasery idealnie dopasowane do specyfikacji indywidualnej klienta. Każdy klient jest inny – posiada mniej lub bardziej gęste włosy, bądź mniej lub bardziej jasną karnację.

Zobacz: rodzaje laserów do depilacji – Depilacja.pl

Rodzaje laserów dostępnych na rynku

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów laserów różniących się od siebie skutecznością i dostosowaniem do danego typu skóry, a także materiałem z jakiego są wykonane. Ponadto parametry tez nie są podawane bez przyczyny – długość fali, czas trwania zabiegu czy tez wielkość głowicy to są te detale, na które warto zwrócić uwagę. Do najpopularniejszych laserów dostępnych na rynku należą:

-Laser aleksandrytowy – cechuje się długością fali ok 755nm i jest przystosowany aby usunąć ciemne, uporczywe owłosienie. Jest mniej przystosowany do usuwania włosów jasnych. Kryształ jest źródłem światła, a oprócz depilacji wykorzystywany jest aby zamykać pęknięte naczynia krwionośne.

-Laser rubinowy – ich długość fali to 694nm i służy przede wszystkich do usuwania włosów z twarzy takich jak ,,wąsiki”.

-Laser argonowy – jak sama nazwa wskazuje źródłem światła jest gaz będący argonem. Jego barwa światła jest niebieskozielona, a długość fali waha się w zakresie od 480-515nm. Częściej wykorzystywane są do leczenia zmian naczyniowych.

-Laser diodowy – niszczy ciemne włosy oraz komórki, które stoją za ich odbudową sprawiając, że depilacja tym laserem jest długotrwała i skuteczna. Jest najbardziej uniwersalny z wszystkich gdyż może być używany do różnych rodzajów skóry.

Wnioski

Na rynku można spotkać różne rodzaje laserów. Ważne jest aby osoba przeprowadzająca zabieg dobrze przeanalizowała rodzaj skóry i owłosienia klienta i wybrała ten idealny.

Share