Dachy szklane – czy warto?

Dachy szklane – czy warto?

Dachy szklane są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Stanowią one oryginalną ozdobę, a także pozwalają lepiej wykorzystać swój taras. Dowiedz się, czym charakteryzują się systemy dachów szklanych i kiedy sprawdzają się najlepiej.

Zalety dachów szklanych

Szklane dachy czy też ogrody zimowe są rozwiązaniem konstrukcyjnym zapewniającym wiele korzyści. Świetnie sprawdzą się przy domach osób, które cenią sobie czas na świeżym powietrzu. Pozwala to bowiem korzystać z tarasu nawet wtedy, gdy występują opady deszczu lub śniegu. Dachy szklane przed niepogodą chronią nie tylko domowników, ale również sprzęty ogrodowe. Można pod nimi bez problemu pozostawić meble na noc, a czasem nawet na zimę.

Szklany dach – kiedy warto?

Konstrukcja ta doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku domów o nowoczesnej formie, jak i tych bardziej klasycznych. Systemy dachów szklanych charakteryzują się minimalistyczną, lekką formą, która może podkreślić design domu lub też modnie z nim kontrastować. Taki dodatek nadaje eleganckiego wyglądu każdemu ogrodowi. Może być on wzbogacony również o system oświetlenia LED, który potęguje efekt wizualny. Szklany dach pozwala cieszyć się nieograniczonym widokiem ogrodu, a także podziwiać wieczorami gwieździste niebo.

Systemy dachów szklanych – budowa

Dachy szklane to nowoczesne konstrukcje wykonane z najwyższej jakości materiałów. Ich metalowe części produkowane są z aluminium, które wykazuje dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych. Elementy przezroczyste natomiast powstają ze szkła VSG, które spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu wyjątkowo wąskich krokwi możliwe jest maksymalne wykorzystanie powierzchni dachu, zapewniając przy tym najlepszy możliwy dostęp naturalnego światła.

Szklany dach czy ogród zimowy?

Systemy dachów szklanych to elastyczne konstrukcje, które można odpowiednio dopasować do swoich potrzeb. Istnieje możliwość wyposażenia ich w dodatkowy system oświetlenia czy też wzmacniające elementy. Ciekawym dodatkiem jest szklana zabudowa tarasu, która pozwala stworzyć ogród zimowy. Takie ściany wykonane ze szkła zapewniają odpowiednią izolację termiczną i skutecznie chronią przed opadami i wiatrem. Rozwiązanie to pozwala cieszyć się pięknem ogrodu bez względu na porę roku.

Ogród zimowy – zalety

Najważniejszą zaletą zimowych ogrodów jest stworzenie przytulnego miejsca, które pozwala cieszyć się tarasem i spędzać czas w otoczeniu natury niezależnie od pogody. Taka przestrzeń z pewnością zachwyci domowników oraz ich gości. Warto zaznaczyć, że konstrukcja ta sprawdza się nie tylko zimą, ale również podczas cieplejszych pór roku. Ściany są bowiem wykonane z przesuwnych modułów, które umożliwiają łatwe i szybkie otwieranie. Dzięki temu można bez problemu przenieść się z tarasu do ogrodu.

Szklany dach na wymiar

Wykonawcy systemów szklanych dachów, tacy jak Rolety-Żaluzje-Katowice, oferują konstrukcje tworzone na wymiar. Dzięki temu można mieć pewność, że szklany dach będzie idealnie dopasowany do warunków budowlanych danego domu. Rozwiązanie to daje także możliwość wyboru koloru stelażu, dzięki czemu konstrukcja doskonale wpasuje się w aranżację. Skorzystanie z usług specjalistów daje też gwarancję odpowiednio wykonanego montażu, zapewniając trwałość szklanego dachu.

Share