Tatuaż róża – Pomysł na Twój Kolejny Tatuaż

Tatuaż róża – Pomysł na Twój Kolejny Tatuaż

Umieszczanie motywów kwiatowych, a zwłaszcza tatuażu róży, jest szeroko rozpowszechnienie wśród kobiet i mężczyzn. Nie jest tajemnicą, że dla wielu z nas, najpiękniejszym i najbardziej niezwykłym kwiatem na świecie jest właśnie róża. Dlatego nie dziwi nas fakt, że to opisywany dzisiaj wizerunek róży pojawia się na naszych ciałach najczęście.

Gdzie można zrobić tatuaż z różą?

Zdecydowałeś się na tatuaż róży? W takim przypadku, pamiętaj, aby skorzystać z usług tych salonów tatuażu, które zatrudniają wykwalifikowanych artystów. Pamiętaj, że tatuaż musi być wykonywany w sterylnych i bezpiecznych dla nas warunkach. Zwróć uwagę, czy tatuażysta pracuje w pełnych, jednorazowych rękawiczkach oraz  czy leżanka i inne narzędzia są ofoliowane. Nie chcesz przecież, aby wdarła się do twojego organizmu jakaś niepożądana choroba, czy substancja. Pomocna w poszukiwaniu odpowiedniego studia tatuażu będzie platforma INKsearch.co, która łączy studia, artystów oraz miłośników tatuażu. 

Podstawowe znaczenie tatuażu z różą

Od wieków symbol róży uważany jest za jeden ze znaków piękna, miłości, czystości i młodości. Warto zauważyć, że róża jest w stanie zebrać prawie wszystkie właściwości i cechy, które mają pozytywny charakter. Co ciekawe, na wpływ znaczenia tatuażu róży, ma wiele czynników, między innymi kolory, czy kompozycja, w jaką “wklejamy” właśnie ten wzór. 

Religijne znaczenie tatuażu z różą

Należy zauważyć, że znaczenie tatuażu róży, w sferze duchowej oznacza odrodzenie, ludzką mądrość i brak trudności nie do pokonania. W wierzeniach chińskich,  róża zawsze symbolizowała ludzki rozkwit. Zaś w starożytnym Egipcie róża symbolizowała czystość miłości i wywyższenie ponad wszystko, co cielesne. Róża była również bardzo popularna w Grecji. 

Znaczenie tatuażu róża i sztylet

Chcesz połączyć motyw róży z innym motywem w tatuażu? Przechodzimy zatem do ciebie z najbardziej popularnymi połączeniami tego typu. Pierwszym z nich jest tatuaż róża i sztylet. Rysunki łączące ze sobą sztylet i różę są jednymi z tych, które cieszyły się dużą popularnością zarówno w  dawnych, jak i w czasach współczesnych. Oczywiście, każdy z reprezentowanych obiektów ma swoje własne, odrębne oznaczenie i niesie ze sobą określoną symbolikę. Jednak w połączeniu ze sobą tworzą jednolitą całość, która jest nieco sprzeczna z poszczególnymi symbolami. Symbolika sztyletu jest zasadniczo różna od symboliki róży. Dlatego samo ich połączenie jest pełne sprzeczności i różnych interpretacji. Sztylet kojarzy nam się raczej z obroną i siłą, zaś róża z pięknem, miłością i delikatnością. Jednakże razem oznaczają namiętne oraz silne uczucia.

Znaczenie tatuażu trzy róże

Symbol trzech róż jest często spotykany w różnych kulturach na całym świecie ( i to przez cały czas!). Trzy róże najczęściej występowały w heraldyce średniowiecznej. Dodatkowo, wielu ludzi łączy atrybutem Kupidyna. W chrześcijaństwie natomiast kojarzone są z Jezusem. Trzy róże o różnych kolorach kojarzyły im się ze światłem, miłością i życiem. Co ciekawe, znaczenie tatuażu z trzema różami zależy zarówno od koloru, jak i konkretnego układu kwiatów. Na przykład, jeśli róże zostaną przedstawione w formie trójkąta, będą symbolizować jedność ludzkiej duszy, umysłu i ciała. W ten sposób róże pomagają odnaleźć wewnętrzną harmonię i równowagę.

Tatuaż róża – kolorowy czy czarno-szary? 

Kolory są integralną częścią kultury tatuażu. Wiemy jednak, że nie wszyscy są zwolennikami tych kolorowych dziarek. Jeśli nie lubisz barwnych odcieni, możesz pozostać przy ciemnych kolorach, lub samym linearcie. Jeśli jednak chcesz zdecydować się na kolorowy tatuaż róży, warto zapoznać się ze znaczeniami poszczególnych barw: 

  • Czerwona róża – szacunek, prawdziwa miłość, namiętność, romans, zdrowie.
  • Żółta róża – lojalność, przyjaźń, radość, zazdrość, zawiść.
  • Różowa róża – elegancja, delikatność, naiwność, atrakcyjność, czułość, pierwsza miłość.
  • Pomarańczowa róża – urok, powabność, fascynacja, entuzjazm.
  • Niebieska róża – oczarowanie, entuzjazm, fantazja, niemożność.
  • Biała róża – mistycyzm, tajemniczość, młodość, niewinność, świętość, czystość, miłość duchową.
  • Fioletowa róża – urok i miłość od pierwszego wejrzenia.
  • Róża brzoskwiniowa – przyjaźń, skromność.
  • Czarna róża – ciemność, śmierć, mrok.

Umiejscowienie tatuażu róży na ciele 

Jeśli wiesz już, jaki wzór chcesz sobie wytatuować, nadszedł czas, aby ustalić, gdzie owa dziara będzie się finalnie znajdowała na twoim ciele. Najczęściej wybieranymi miejscami na tatuaż różę są przedramie, nogi, czy też plecy (zwłaszcza kręgosłup). Jednakże, tatuaż róża będzie prezentował się przepięknie na każdej części ciała. Weź jednak pod uwagę, czy chcesz, aby twój tatuaż był widoczny. Zapewne trudniej będzie ci ukryć dziarkę na nadgarstku, niż na plecach. Ostatecznie pamiętaj, że tatuaż jest przede wszystkim dla ciebie. 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.