Gdzie najlepiej sprawdzi się kamera WiFi?

Gdzie najlepiej sprawdzi się kamera WiFi?

Monitoring bezprzewodowy to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie, które pozwoli Ci „mieć oko” na Twój dobytek. Gdzie warto zamontować kamerę WiFi? Dowiedz się z poniższego artykułu.

Co to jest i jak działa kamera WiFi?

Kamery WiFi do monitoringu to urządzenia umożliwiające bezprzewodowe przesyłanie obrazu na określone odległości dzięki wykorzystaniu rejestratora WiFi albo routera WiFi. Sprzęty te nie wymagają montowania okablowania. Są mobilne, lekkie i łatwe w użyciu, co sprawia, że cieszą się rosnącą popularnością wśród osób poszukujących funkcjonalnego sprzętu do monitoringu.

Kamera zewnętrzna WiFi to bardzo praktyczne rozwiązanie o szerokim zastosowaniu. Gdzie zatem warto wykorzystać monitoring bezprzewodowy? Wszystko zależy od zasięgu i mocy sygnału urządzenia, a te z kolei zależą nie tylko od parametrów konkretnego sprzętu, ale też innych czynników, takich jak grubość ścian, występowanie metalowych elementów albo innych urządzeń pracujących na podobnych częstotliwościach. Zazwyczaj zasięg WiFi wynosi od 15 do nawet 100 metrów. To sprawia, że kamery WiFi sprawdzają się świetnie w zastosowaniach prywatnych i nie tylko.

Dzięki temu, że kamera tego typu zapewnia dostęp do wszystkich nagrań przez Internet, możesz je wygodnie oglądać na różnych urządzeniach – smartfonie, laptopie, komputerze stacjonarnym albo tablecie – w dowolnym miejscu. Co istotne, sprzętem możesz też zarządzać w pełni zdalny sposób, np. zmieniając pozycję albo kąt nachylenia kamery.

Kamera zewnętrzna – skuteczny monitoring domu i firmy

Duży, sięgający nawet 100 metrów zasięg kamer bezprzewodowych sprawia, że urządzenia te świetnie sprawdzają się jako kamery zewnętrzne, wykorzystywane do monitorowania prywatnej posesji albo terenu firmy. Możesz je zatem wykorzystać do nadzoru domu, mieszkania, garażu, ale również parkingu, biura, magazynu czy nawet niewielkiej firmy. Sprzęty tego rodzaju często stosuje się także jako uzupełnienie bądź rozbudowę już istniejącej instalacji CCTV.

Kamera WiFi może być też z powodzeniem używana w środku pomieszczeń. Jest niezastąpiona w mieszkaniu, biurze i sklepie. Możesz ją wykorzystać do nadzorowania jakości pracy zespołu w firmie albo niani opiekującej się dzieckiem. Kamera skutecznie zwiększa poczucie bezpieczeństwa Twoich bliskich i pracowników, a także pomaga chronić Twój majątek prywatny bądź firmowy.

Urządzenia bezprzewodowe monitorujące są ponadto przydatne wszędzie tam, gdzie montaż tradycyjnego monitoringu jest utrudniony lub niemożliwy. Z tej przyczyny kamerka sprawdzi się np. w obszarach trudno dostępnych i z ograniczoną ilością miejsca.

Kamery WiFi dobrze współpracują z systemem smart home. Możesz je łatwo skonfigurować z aplikacjami przeznaczonymi do kompleksowej obsługi sprzętów bezprzewodowych. Jeśli chcesz, aby Twój sprzęt pracował w maksymalnie wydajny i efektywny sposób, pamiętaj o właściwym umiejscowieniu kamery bezprzewodowej względem routera. Możesz wykorzystać wzmacniacz sygnału WiFi, aby poprawić jakość sieci. Zaleca się, aby do jednego routera podłączyć zdalnie do około 5 urządzeń.

Share