Jak osoba zadłużona może uzyskać pożyczkę?

Jak osoba zadłużona może uzyskać pożyczkę?

Trudna sytuacja finansowa może przytrafić się każdemu. Zadłużenie jest problemem tysięcy Polaków, którzy z trudem wiążą koniec z końcem. Nagła awaria samochodu, konieczność wykupu leków czy drastyczne podwyżki cen prądu – to przykłady okoliczności, które szybko rujnują domowy budżet i wymuszają poszukiwanie dodatkowych źródeł finansowania. Czy dłużnicy mają szansę na otrzymanie pożyczki? Gdzie warto szukać pomocy, jeśli nagłe wydatki wymykają się spod kontroli?

Prywatne pożyczki bez BIK – jak je otrzymać?

Banki słyną z restrykcyjnej polityki kredytowej. Uzyskanie finansowania ze strony instytucji bankowej poprzedzone jest weryfikacją zdolności klienta do regularnej spłaty zobowiązań. Bez stałego źródła utrzymania, nieskazitelnej historii w BIK i wysokich zarobków trudno otrzymać wsparcie w oczekiwanej wysokości. Osoby zadłużone muszą się liczyć z tym, że drzwi bankowe będą przed nimi zamknięte.

Dlaczego o tym mówimy? Otóż wciąż wielu klientów banków pokłada nadzieję w stworzeniu dla nich specjalnej oferty, która uwzględni daną sytuację życiową. Nawet jeśli tak faktycznie się stanie, bank pobierze wysoką prowizję za dodatkowe ryzyko kredytowe. Wszelkie kredyty konsolidacyjne mają swoją cenę. Co więcej, negatywne wpisy w BIK niemal zawsze doprowadzają do utraty wiarygodności dłużnika w oczach banków.

Z tego powodu zalecamy poszukiwanie wsparcia na rynku pozabankowym. Prywatne biura pożyczkowe działają w ramach obowiązującego prawa i gwarantują wysokie bezpieczeństwo transakcji. Warto przeprowadzić własny research i wybrać firmę, która cieszy się nieposzlakowaną opinią. Prywatne pożyczki bez BIK okazują się skutecznym kołem ratunkowym z trudnej sytuacji. Zakres podmiotów uprawnionych do złożenia wniosku obejmuje także aktualnych dłużników, a nawet osoby zagrożone niewypłacalnością.

Pożyczki pozabankowe opierają się na jasnych zasadach. Firmy prywatne mają prawny obowiązek informowania klientów o elementach składowych swojej oferty i kosztach obsługi zadłużenia. Podpisując umowę o pożyczkę, należy zwrócić szczególną uwagę na takie parametry jak:

– RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania;

– prowizje za udzielenie pożyczki;

– zapisane kary umowne za przekroczenie terminu spłaty;

– mechanizmy odroczenia płatności;

– dopuszczalny cel finansowania;

– obecność zabezpieczeń spłaty długu ustanowionych na składnikach majątku.

Jeśli w grę wchodzą niewielkie kwoty, warto zainteresować się propozycją chwilówek przez Internet. Te prywatne pożyczki bez BIK można otrzymać nawet w ciągu kilku godzin od złożenia wniosku. Jeśli jednak potrzebujemy znacznie większych funduszy, pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości często okazuje się jedyną sensowną metodą działania.

Pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości – rozwiązanie dla zadłużonych przedsiębiorców

Opisane powyżej narzędzia pożyczkowe dotyczą nie tylko osób fizycznych, lecz rozciągają się również na przedsiębiorców. Prywatne pożyczki bez BIK z ustanowionym zastawem okazują się skutecznym wsparciem dla firm zadłużonych, borykających się z utratą płynności finansowej lub potrzebujących środków na inwestycje.

Wejdź na stronę https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw. Dowiesz się, na czym polega pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości dla mikro i małych przedsiębiorstw, którzy poszukują finansowania na przystępnych warunkach.

Share