Kiedy warto zastosować kamień na elewacji domu?

Kiedy warto zastosować kamień na elewacji domu?

Starannie zaprojektowana i wykonana elewacja domu ma bardzo duży wpływ na wygląd całego budynku, a także na funkcjonalność poszczególnych materiałów zabezpieczających konstrukcję. Przez wiele lat niesłabnącą popularnością cieszyły się między innymi elewacje wykończone tynkiem i farbą przeznaczoną do użytku zewnętrznego. Takie rozwiązanie było ekonomiczne i dopasowane do potrzeb oraz gustu wielu inwestorów. Mimo to w ostatnim czasie coraz większe zainteresowanie zyskują kamienne płyty montowane na zewnątrz w formie nowoczesnej elewacji. Tego typu wykończenie całego budynku nie tylko bardzo dobrze się prezentuje, ale także zachwyca funkcjonalnością i wysoką trwałością. Dlatego warto dowiedzieć się, kiedy inwestycja w kamień okazuje się dobrym pomysłem i zdecydować, czy sprawdzi się ona w przypadku nowo powstających budynków.

Kamień naturalny na ścianę zewnętrzną – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, kamień naturalny na ścianę zewnętrzną wyróżnia się licznymi cennymi zaletami, które pozwalają na uzyskanie funkcjonalnego i jednocześnie nowocześnie wyglądającego budynku. Warto między innymi zwrócić uwagę na fakt, że w zależności od wybranego rodzaju kamienia może on wyróżniać się wysoką wytrzymałością, która sprawi, że cała elewacja domu będzie odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, na przykład w postaci intensywnych opadów deszczu, dotkliwych mrozów czy promieni słonecznych prowadzących niekiedy do odbarwiania się farby wykończeniowej. Ponadto kamień naturalny przeznaczony na elewację okazuje się również odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu wykończony dom nie wymaga zbyt częstych remontów ani regularnego odświeżania całej elewacji.

Warto również wspomnieć, że kamień naturalny na ścianę zewnętrzną występuje w wielu różnych formach i odcieniach, co sprawia, że można z łatwością dopasować go do stylu, w jakim utrzymana jest cała nieruchomość. Szczególną popularnością cieszą się takie rodzaje kamienia jak granit, trawertyn i marmur, które występują zarówno w ciemniejszych kolorach, jak i w jasnych odcieniach beżu czy bieli. Tego typu produkty można między innymi znaleźć w sklepie Dekordia i stworzyć z ich pomocą nie tylko elewację całego budynku mieszkalnego, ale także garażu czy tarasu. Ponadto płytki kamienne elewacyjne można z powodzeniem dopasować do płytek prowadzących do drzwi wejściowych lub na taras, tworząc tym samym spójny projekt domu.

O czym warto pamiętać, decydując się na montaż kamienia naturalnego na elewacji?

Odpowiednio dobrany kamień naturalny na ścianie zewnętrznej powinien być również w profesjonalny sposób zamontowany na całej elewacji. Wówczas inwestorzy zyskają pewność, że elewacja z kamienia wytrzyma w nienaruszonym stanie wiele długich lat i nieustannie będzie zachwycała precyzyjnym wykonaniem. Z tego powodu do montażu płytek kamiennych warto zatrudnić doświadczone osoby, które wiedzą, z jakich materiałów korzystać i które z nich najlepiej sprawdzą się w połączeniu z danym rodzajem kamienia. Dzięki temu budynek będzie wyróżniał się eleganckim i niezwykle estetycznym wyglądem, niewymagającym żadnych poprawek czy częstych napraw.

Share