Kredyt na dowód – czy istnieją jeszcze takie oferty?

Kredyt na dowód – czy istnieją jeszcze takie oferty?

Pożyczka na dowód to w rzeczywistości pożyczka gotówkowa, którą można uzyskać przy wypełnieniu minimum formalności. Co warto wiedzieć o tego typu ofertach? Czy rzeczywiście możemy liczyć na uzyskanie pożyczki bez żadnej weryfikacji?

Szybka gotówka, ale nie dla każdego

Liczba firm parabankowych działających w Polsce jest ogromna. Duża konkurencja sprawia, że robią one co mogą, żeby wzbudzić zainteresowanie konsumentów. W ostatnich latach modne są tak zwane pożyczki na dowód. Trzeba zdawać sobie sprawę, że ich nazwa jest w rzeczywistości chwytem marketingowym. Choć pożyczka pozabankowa obwarowana jest mniejszą ilością formalności niż kredyt zaciągany w banku, żadna firma nie może sobie pozwolić na wypłacenie klientowi pieniędzy bez sprawdzenia jego zdolności kredytowej.

W przypadku pożyczek na dowód procedury zostają ograniczone do minimum. Klient musi podać dokument tożsamości, a także podpisać zaświadczenie o swoich dochodach. Nowe rozwiązania informatyczne umożliwiają ocenę wysokości dochodów na podstawie wpływów na konto. W wielu wypadkach decyzje o udzieleniu lub odrzuceniu pożyczki zapadają w ciągu zaledwie kilku minut.

Pożyczka chwilówka rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach

Firmy parabankowe pożyczają na wyższy procent i krótszy termin niż banki. Oferują też zazwyczaj znacznie niższe kwoty. W zależności od instytucji możemy liczyć na kredyt od kilkuset do kilku tysięcy złotych (im dłużej jesteśmy klientami danej firmy i im więcej pozytywnie zakończonych transakcji mamy na swoim koncie, tym więcej pieniędzy możemy pożyczyć). Choć koszty pożyczki są wysokie, niewielka kwota i szybkie tempo spłaty sprawiają, że nie są one dużym obciążeniem dla portfela klienta.

Szybkie pożyczki wydają się dobrym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Można pomyśleć o ich zaciągnięciu, gdy brakuje nam pieniędzy na kilka najbliższych dni (bo na przykład wypłata naszego wynagrodzenia się opóźnia). Część firm parabankowych oferuje nam wypłatę pieniędzy w ciągu zaledwie kilku godzin. Niektórzy decydują się na zaciąganie drobnych pożyczek, w celu zbudowania dobrej historii kredytowej.

Co musimy wiedzieć przed zaciągnięciem pożyczki?

Ważne jest, żeby ubiegając się o pożyczkę na dowód wnioskować o niską kwotę. Sprawi to, że ryzyko odrzucenia naszego wniosku będzie zdecydowanie mniejsze. Oczywiście warunkiem koniecznym jest posiadanie dość dobrej historii kredytowej. Jeżeli do tej pory zdarzało się nam nie spłacać naszych zobowiązań, nie liczmy na to, że jakakolwiek firma wypłaci nam nawet drobną kwotę. Sprawdź ofertę szybkich i bezpiecznych pożyczek od Extra Portfel

Share