Wybór pierścionków na co dzień i na specjalne okazje

Wybór pierścionków na co dzień i na specjalne okazje

Historia pierścionków sięga starożytności. Na przestrzeni dziejów bywały oznaką władzy świeckiej i papieskiej, miłości albo po prostu ozdobą. Stanowią ozdobę, dzięki której najpiękniej można wyeksponować dłonie, a często przypisuje się im szczególne znaczenie. Dlatego też obowiązkowo kupujemy pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne czy pierścionki będące prezentem na szczególne okazję. Jak wybierać pierścionki i czym się one od siebie różnią?

Pierścionki na co dzień

Nawet ta kategoria może w sobie zawierać niezliczoną ilość możliwości, zależnych od indywidualnego stylu. Niektóre kobiety na co dzień wolą małe pierścionki bez oczek albo z drobnymi cyrkoniami czy innymi kamieniami, które nie będą przeszkadzały w codziennych czynnościach. Inne panie uwielbiają szerokie pierścienie z ogromnymi kamieniami szlachetnymi czy półszlachetnymi, które często zestawia się z pasującymi kolczykami, bransoletkami czy naszyjnikami. Srebro pasuje do większości kreacji i typów karnacji, z kolei złoto pięknie kontrastuje z opalonymi dłońmi i przyjęło się, że świadczy o większej szykowności i elegancji. W ostatnich latach bardzo modne są pierścionki rękodzielników, wykonywane z miedzi czy różnego rodzaju drewna. Często ozdabia się je koralikami albo kamieniami, takimi jak ametyst, kwarc tytanowy czy jaspis. Świetnie komponują się ze stylem boho albo codziennymi stylizacjami, jeśli ktos lubi przełamywać je odrobiną ekstrawagancji i oryginalności.

Pierścionki na specjalne okazje

Jedną z okazji, która niemal zawsze wymaga zakupu pierścionka, są zaręczyny. Wręczona kobiecie ozdoba ma na zawsze przypominać o dniu, kiedy para zdecydowała się na kolejny ważny krok w swoim wspólnym życiu. W przypadku pierścionków zaręczynowych króluje żółte i białe złoto oraz diamenty. Pierścionki te są kosztowne, ale użyte materiały podkreślają rangę wydarzenia i wyróżniają się na tle innych ozdób. W zależności od zasobności portfela oraz upodobań przyszłej narzeczonej, można wybierać między subtelnymi pierścionkami z jednym brylantem a szerokimi pierścionkami, w których główny brylant otoczony jest przez najróżniejsze wzory z mniejszych cyrkonii lub diamencików. W ostatnich latach bardzo modnym brylantem jest tak zwany diament “salt and pepper”, a jego nazwa nawiązuje do kolorów, które rzeczywiście przypominają mieszankę soli i pieprzu. W kamieniach tych drobinki węgla zanieczyściły krystaliczne diamenty, tworząc czarne wzory przypominające atrament rozpuszczający się w wodzie. Pierścionki można również kupować kobiecie na specjalne okazje, takie jak urodziny, choć przyjęło się, że akurat tę część biżuterii wręcza partner, nie zaś koledzy czy dalsi znajomi.

Share