Złote obrączki ślubne. Klasyczne czy nowoczesne, z grawerem czy bez?

Złote obrączki ślubne. Klasyczne czy nowoczesne, z grawerem czy bez?

Kiedyś brak wyboru był głównym kryterium wyboru obrączek ślubnych, a same wymagania wobec nich były niezwykle proste. Musiały być dwie, tego samego wzoru, różnej wielkości, i najlepiej wykonane ze złota. Dziś mamy do wyboru mnogość modeli i wzorów obrączek ślubnych

Obrączki ślubne: decyzja na lata

Wybierając spośród ogromnego asortymentu, pierwszą rzeczą do zapamiętania przy zakupie obrączek ślubnych jest to, że nosisz je teraz codziennie. Oznacza to, że obrączki ślubne powinny być przede wszystkim wygodne. Gdzie kupić wyjątkowe obrączki ślubne? Oczywiście u jubilera. Pytanie czy szukać wśród znanych brandów czy samodzielnych rzemieślników. Wszystko zależy od naszych wymagań.

Wybór obrączki to bardzo ważny moment przedślubny, do którego należy podchodzić odpowiedzialnie i skrupulatnie. Według klasycznych zasad obrączki powinny być wykonane z tego samego materiału. Klasycznym metalem biżuterii ślubnej jest żółte złoto. Jednak możesz też zdecydować się na platynę, srebro, białe złoto. Zgodnie z tradycją powierzchnia obrączek powinna być idealnie gładka. Ani przed ślubem, ani po uroczystości nie pozwalaj innym nosić twoich obrączek.

Obrączki różnią się szerokością, wagą i średnicą. Szerokość to podstawowy czynnik wyboru. Na wąskich palcach wąskie obrączki od 2,5 do 3,5 mm i szerokie od 8 do 10 mm wyglądają równie elegancko. W przypadku grubszych a jednocześnie długich palców właściwa jest biżuteria od 7-8 mm. Na krótkie palce wybierz obrączki o szerokości 2,5-3,5 mm.

Klasyczny projekt obrączek ślubnych to uniwersalna i ponadczasowa moda. Ten piękny tradycyjny dodatek będzie świetnie wyglądał na cienkich palcach i jest odpowiedni również dla pulchnych dłoni. Możesz wybrać obrączki z różnych odcieni złota lub z połączenia platyny i złota. Modele reliefowe znalazły wśród nowożeńców wielu wielbicieli. Pięknie przeplatają się w nich linie i geometryczne kształty. Spektakularne wzory w stylu secesyjnym lub antyczne pierścionki są również chętnie kupowane. Koszt pierścionków zaręczynowych zależy od materiałów i złożoności pracy. Najdroższy jest metal szlachetny platyna i białe złoto oraz pierścionki z kamieniami szlachetnymi.

Złote obrączki z grawerem

Współcześnie największą popularnością cieszą się obrączki wykonane z białego złota. Jest ono tańsze niż żółte złoto. Za cenę prostego platynowego pierścionka możesz kupić analog z białego złota z wysokiej jakości kamieniami szlachetnymi i oryginalnym wzornictwem. Wynika to z faktu, że produkcja platyny jest znacznie mniejsza niż w przypadku żółtego metalu, co zwiększa rzadkość i wartość tego pierwszego o 30%. Dlatego wiele par wybiera białe złoto.

Popularność pierścionków z białego złota wynika z ich cech zewnętrznych: z powodzeniem łączą się z dowolnym wizerunkiem i stylem; kolor podkreśla majestatyczny blask diamentu lub innego kamienia; neutralny odcień sprawia, że biżuteria jest uniwersalna dla kobiet i mężczyzn. Obrączki z białego złota doskonale łączą się z inną biżuterią, czy to z klasycznym czerwonym złotem, czy nawet ze srebrem. Produkty wykonane z tego metalu są lżejsze od platynowych, ale trwalsze niż większość modeli z żółtego złota. Nie są łatwe do zarysowania lub uszkodzenia. Nawet po długim noszeniu pierścionek zaręczynowy wygląda świeżo i idealnie jak w dniu ślubu.

Nowoczesne obrączki ślubne

W większości państw, w których zwyczajowo wymienia się pierścionki na weselu, największą popularnością cieszą się obrączki w stylu klasycznym. Nowoczesnym trendem jest grawerowanie odpowiednich sentencji czy imion nowożeńców. Proste wzory pierścionków są ponadczasowe. Takie obrączki są stosunkowo tanie i będą łączyć się z każdym stylem.

Jeśli klasyka wydaje ci się nudna. Zdecyduj się na czerwone złoto. Powierzchnia pierścionka z czerwonego złota jest wyszlifowana diamentem. Dzięki temu dekoracja skrzy i lśni w świetle. Teksturowany metal wydaje się nieco matowy i jest droższy. Aby wykonać taki szlif, złoto obrabia się specjalnymi frezami do diamentów.

Dwukolorowy pierścionek to wyjście dla par, które nie mogą się zdecydować, który odcień złota najbardziej im odpowiada. Połączenie czerwonego i białego metalu w konstrukcji pierścionków przyciąga uwagę i prezentuje się nowocześnie. Pierścionek można nosić ze złotą lub srebrną biżuterią. Jednak ze względu na połączenie różnych rodzajów złota biżuteria będzie kosztować więcej niż zwykła obrączka. Połączenie metali będzie czasami wymagało oczyszczenia. Połączenie białego i czerwonego złota w pierścionku symbolizuje zjednoczenie dwóch serc.

 

Share